Systemy operacyjne

Menu Start systemu Windows 10 będzie zawierać więcej reklam

przeczytasz w 1 min.

W menu Start systemu Windows 10 promowanych będzie wkrótce nie 5, ale 10 aplikacji.

Użytkowników systemu Windows 10 wciąż przybywa. Cały czas nie brakuje jednak także tych, którzy nie planują się na niego przesiadać i mają producentowi sporo do zarzucenia. Wkrótce dostaną jeszcze jeden argument mogący służyć im do potwierdzania swoich racji.

Jak już wcześniej informowaliśmy, pod koniec lipca pojawi się aktualizacja Anniversary Update. Nie to jest naturalnie problemem, ale jedna z nowości, jakie mają się wraz z nią pojawić. Producent pełnej listy zmian nie przedstawił, a tym do czego dotarła redakcja pcworld z pewnością chwalić nie będzie się wcale.

Wygląda bowiem na to, że zwiększy się liczba reklam w menu Start. Dość znacznie, ponieważ promowanych pozycji ma być po aktualizacji Anniversary Update dwa razy więcej. Zamiast 5 kafelków reklamowych będziemy mieli zatem 10.

Wypada zaznaczyć, że promowanie aplikacji można w ustawieniach sytemu wyłączyć, ale mimo tego producent po raz kolejny zbierze zapewne sporo negatywnych komentarzy. Od was także?

Źródło: winaero, pcworld.com

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pokey
  9
  No, ale przynajmniej nazwa Windows 10 ma teraz sens.
  • avatar
   sn00p
   5
   Używam ClassicShell od pierwszego dnia korzystania z W10 i nic na temat reklam w menu start nie wiem :)
   • avatar
    Fiona
    5
    I dlatego win 7 64 bity to u mnie ostatni system micromiękiego
    • avatar
     NewUnnamedUser
     4
     Dokładnie, taki system ewentualnie mógłby być jako darmowy dla wszystkich. Natomiast wersja płatna, nie powinna mieć w ogóle reklam w jakiejkolwiek formie, ani tych "zbieraczy informacji" o użytkowniku.
     • avatar
      Konto usunięte
      3
      Zanim zaczniecie gadać bzdury przeczytajcie ostatnią część newsa.
      • avatar
       kropak
       2
       hahaha i co 30 minut blok reklamowy :D
       • avatar
        imdil
        1
        Dla mnie to nic innego, jak kompletny brak szacunku dla klienta. Rozumiem, gdyby windows był darmowym systemem i poprzez wyświetlane reklamy opłacałby programistów, ale brać grubą kasę za system i dalej zaśmiecać system niechcianymi reklamami! Typowe zagranie monopolisty!
        • avatar
         SirMichael
         1
         ja mam wszystko powyłączane w ustawieniach i nie ma problemów.
         • avatar
          Hakuren
          1
          Nie ma sensu się rozpisywać n/t W10.

          Widać tylko, że Pan Autor nie za tęgo zna zasady pisania a korektę wykonuje komputer, nie szare komórki. Nazwy własne jak np. PC World pisze się z dużej litery. Elementarna wiedza.
          • avatar
           venom32
           -4
           Nie rozumiem w czym problem, pozbyłem się reklam z menu start kilkoma kliknięciami, bez potrzeby grzebania w żadnych ustawieniach systemu. Teraz mam tam tylko skróty do najczęściej używanych aplikacji.

           Moim zdaniem obecności reklam mogą obawiać się tylko osoby, które w pracy korzystają z pasjansa i innych umilaczy czasu dla urzędników - tam faktycznie mogą irytować zasłaniając karty.