Aplikacje mobilne

Messenger ma błąd, o którym nie miałeś pojęcia. Zobacz jaki

przeczytasz w 2 min.

Problem z wyświetlaniem tekstu w ciemnej wersji Messengera. Na taki błąd mogą wpaść użytkownicy smartfonów z Androidem. W jakich warunkach można go wywołać i czy może sprawiać trudności z użytkowaniem aplikacji?

Messenger na Androidzie z ciemnym trybem nie wygląda tak, jak powinien

Pamiętacie, jak bardzo Messenger usprawnił korzystanie z komunikatora, kiedy wreszcie wprowadzono ciemny tryb? Od tego czasu minęły już niespełna 3 lata i jak się okazuje - Messenger w trybie ciemnymnadal nie działa tak, jak powinien. Dlaczego?

Na błąd wyświetlania znaków po uruchomieniu ciemnego trybu wpadliśmy zupełnie przypadkiem. Okazuje się, że po kliknięciu na uczestnika rozmowy grupowej lub prywatnej w Messengerze i wyświetleniu listy z kilkoma opcjami (wysłanie prywatnej wiadomości, rozmowa wideo, zablokowanie użytkownika etc.), aplikacja w zależności od ustawień - wyświetla błędy graficzne - tekst jest czarny, podczas gdy tło listy pozostaje szare. W efekcie czytelność jest znacznie ograniczona.

Messenger bug

Wywołanie błędu jest nieco skomplikowane i zależy od dwóch czynników

Właściwie, to trzech. Główny, to oczywiście posiadanie smartfona z Androidem. Użytkownicy sprzętu z systemem iOS nie powinni mieć problemu z błędami wizualnymi w Messengerze.

Messenger - bug na iOS

Na smartfonach z Androidem natomiast - wywołanie błędu warunkują ustawienia samego Messengera oraz systemu: dokładniej rzecz ujmując - ustawienia trybu wyświetlania (jasny/ciemny). W jakich kombinacjach występuje błąd?

 • jasny Messenger, ciemny system;
 • ciemny Messenger, ciemny system;
 • ciemny Messenger, jasny system (lista ma białe tło).

Winowajcą wydaje się być brak reakcji rozwijanej listy na ustawienia Messengera. Czcionka w każdym przypadku pozostaje czarna, natomiast tło listy zmienia się wyłącznie na podstawie ustawień systemowych. Błąd nie jest krytyczny i w żaden sposób nie wpływa na ogólne funkcjonowanie komunikatora. Poza tym - wywoływanie listy po kliknięciu na użytkownika czatu raczej nie jest codziennością - można zatem uznać, że bug, mimo swojej obecności - nie powinien irytować użytkowników.

Dajcie znać w komentarzach, czy znaliście ten błąd wcześniej. A jeśli tak - zgłaszacie znalezione bugi programistom, czy też nie?

Źródło: inf. własna

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  starymaciej
  3
  Byłoby fajnie jakby w końcu zrobili coś z ogladaniem filmów w dymkach, bo juz trzeci rok dymki odwalają po obejrzeniu filmu i trzeba je wywalić i wrócić do aplikacji
  • avatar
   biuro74
   1
   Generalnie Messenger ma dużo błędów, o których użytkownicy nie mają pojęcia.
   Najpierw niech włodarze poprawią różnice w obsłudze wersji na PC (przeglądarki) i na telefony, bo nie może być tak, że ta sama aplikacja umożliwia coś na jednym sprzęcie, a na drugim nie.
   • avatar
    zack24
    1
    Na szczęście nie korzystam i nie tyka mnie problem, ale faktycznie koledzy zauważyli, że to się zdarza. Nie na każdej wersji.
    • avatar
     KENJI512
     0
     To brzmi jak tytuł z pudelka :)

     Zobacz jaki :)
     • avatar
      szydas
      0
      Problemy Messengera na Androidzie rozwiązuje się na dwa sposoby. Pierwszy prosty - przytrzymać ikonkę programu i z menu kontekstowego wybrać "Odinstaluj", jeśli trzeba potwierdzić. Drugi bardziej złożony - wchodzimy w Ustawienia - Aplikacje - Messenger - klikamy Wymuś zatrzymanie a potem czyścimy pamięć podręczną; na koniec odinstalowujemy.
      I od tej chwili nie mamy żadnego problemu z Messengerem na Androidzie.
      • avatar
       Gnom_Z_Piany2
       -1
       kogo obchodzi jakiś beznadziejny program szpiegujący? w dodatku drenuje baterię.
       • avatar
        levusek1992
        0
        Obejrzysz filmik w messengerze, zawiesi ci się aplikacja i już nic nie można kliknąć. Pozostaje zabicie apki i włączenie na nowo. To jest problem jaki mnie wkurza od dłuuugiego czasu
        • avatar
         zcscv
         0
         Dymki na messengerze to porażka. Kwadratowe kółko odsunięte od krawędzi ekranu o centymetr, a jak otworzysz dymek to tekst wygląda jak ustawiony dla seniora. Napisałem im o tym już dawno w opiniach na Google Play, napisałem mail do supportu i nic z tym nie robią. Z tego co czytałem to dużo ludzi ma z tymi dymkami problem. Tragedia