Aplikacje mobilne

Messenger ma błąd, o którym nie miałeś pojęcia. Zobacz jaki

przeczytasz w 2 min.

Problem z wyświetlaniem tekstu w ciemnej wersji Messengera. Na taki błąd mogą wpaść użytkownicy smartfonów z Androidem. W jakich warunkach można go wywołać i czy może sprawiać trudności z użytkowaniem aplikacji?

Messenger na Androidzie z ciemnym trybem nie wygląda tak, jak powinien

Pamiętacie, jak bardzo Messenger usprawnił korzystanie z komunikatora, kiedy wreszcie wprowadzono ciemny tryb? Od tego czasu minęły już niespełna 3 lata i jak się okazuje - Messenger w trybie ciemnym nadal nie działa tak, jak powinien. Dlaczego?

Na błąd wyświetlania znaków po uruchomieniu ciemnego trybu wpadliśmy zupełnie przypadkiem. Okazuje się, że po kliknięciu na uczestnika rozmowy grupowej lub prywatnej w Messengerze i wyświetleniu listy z kilkoma opcjami (wysłanie prywatnej wiadomości, rozmowa wideo, zablokowanie użytkownika etc.), aplikacja w zależności od ustawień - wyświetla błędy graficzne - tekst jest czarny, podczas gdy tło listy pozostaje szare. W efekcie czytelność jest znacznie ograniczona.

Messenger bug

Wywołanie błędu jest nieco skomplikowane i zależy od dwóch czynników

Właściwie, to trzech. Główny, to oczywiście posiadanie smartfona z Androidem. Użytkownicy sprzętu z systemem iOS nie powinni mieć problemu z błędami wizualnymi w Messengerze.

Messenger - bug na iOS

Na smartfonach z Androidem natomiast - wywołanie błędu warunkują ustawienia samego Messengera oraz systemu: dokładniej rzecz ujmując - ustawienia trybu wyświetlania (jasny/ciemny). W jakich kombinacjach występuje błąd?

 • jasny Messenger, ciemny system;
 • ciemny Messenger, ciemny system;
 • ciemny Messenger, jasny system (lista ma białe tło).

Winowajcą wydaje się być brak reakcji rozwijanej listy na ustawienia Messengera. Czcionka w każdym przypadku pozostaje czarna, natomiast tło listy zmienia się wyłącznie na podstawie ustawień systemowych. Błąd nie jest krytyczny i w żaden sposób nie wpływa na ogólne funkcjonowanie komunikatora. Poza tym - wywoływanie listy po kliknięciu na użytkownika czatu raczej nie jest codziennością - można zatem uznać, że bug, mimo swojej obecności - nie powinien irytować użytkowników.

Dajcie znać w komentarzach, czy znaliście ten błąd wcześniej. A jeśli tak - zgłaszacie znalezione bugi programistom, czy też nie?

Źródło: inf. własna

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  starymaciej
  3
  Byłoby fajnie jakby w końcu zrobili coś z ogladaniem filmów w dymkach, bo juz trzeci rok dymki odwalają po obejrzeniu filmu i trzeba je wywalić i wrócić do aplikacji
  • avatar
   biuro74
   1
   Generalnie Messenger ma dużo błędów, o których użytkownicy nie mają pojęcia.
   Najpierw niech włodarze poprawią różnice w obsłudze wersji na PC (przeglądarki) i na telefony, bo nie może być tak, że ta sama aplikacja umożliwia coś na jednym sprzęcie, a na drugim nie.
   • avatar
    zack24
    1
    Na szczęście nie korzystam i nie tyka mnie problem, ale faktycznie koledzy zauważyli, że to się zdarza. Nie na każdej wersji.
    • avatar
     KENJI512
     0
     To brzmi jak tytuł z pudelka :)

     Zobacz jaki :)
     • avatar
      szydas
      0
      Problemy Messengera na Androidzie rozwiązuje się na dwa sposoby. Pierwszy prosty - przytrzymać ikonkę programu i z menu kontekstowego wybrać "Odinstaluj", jeśli trzeba potwierdzić. Drugi bardziej złożony - wchodzimy w Ustawienia - Aplikacje - Messenger - klikamy Wymuś zatrzymanie a potem czyścimy pamięć podręczną; na koniec odinstalowujemy.
      I od tej chwili nie mamy żadnego problemu z Messengerem na Androidzie.
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       kogo obchodzi jakiś beznadziejny program szpiegujący? w dodatku drenuje baterię.
       • avatar
        levusek1992
        0
        Obejrzysz filmik w messengerze, zawiesi ci się aplikacja i już nic nie można kliknąć. Pozostaje zabicie apki i włączenie na nowo. To jest problem jaki mnie wkurza od dłuuugiego czasu
        • avatar
         zcscv
         0
         Dymki na messengerze to porażka. Kwadratowe kółko odsunięte od krawędzi ekranu o centymetr, a jak otworzysz dymek to tekst wygląda jak ustawiony dla seniora. Napisałem im o tym już dawno w opiniach na Google Play, napisałem mail do supportu i nic z tym nie robią. Z tego co czytałem to dużo ludzi ma z tymi dymkami problem. Tragedia