Internet

Messenger pozwoli „odwysyłać” wiadomości

przeczytasz w 1 min.

Każdy może się pomylić i każdemu należy się też możliwość naprawienia tego błędu. Dotyczy to także przypadkowo wysłanych wiadomości w komunikatorach, takich jak WhatsApp, Instagram Direct czy właśnie Messenger.

Rok temu pojawiła się w WhatsAppie, jest dostępna w Instagram Direct, a wkrótce trafi też do Messengera. Opcja umożliwiająca usunięcie wiadomości po jej wysłaniu (a więc: cofnięcie tego procesu) znalazła się na liście funkcji, które mają zwiększyć komfort korzystania z (kolejnego) popularnego komunikatora w katalogu Facebooka

Messenger app

Funkcja ta ma być przydatna w sytuacjach, gdy na przykład wyślemy wiadomość nie do tej osoby, co trzeba, o co nietrudno, gdy równocześnie dyskutuje się z wieloma osobami. Pozwoli też wyeliminować niezauważone wcześniej literówki. 

Messenger - jak cofnąć wiadomość?

Taka opcja pojawić ma się „już wkrótce” i będzie działać podobnie jak w przypadku WhatsAppa. Innymi słowy: będzie można skasować wysłaną wiadomość poprzez przytrzymanie jej dymka i wybranie opcji „Usuń > Usuń u wszystkich”. Wtedy zniknie ona z okna rozmowy zarówno u nadawcy, jak i odbiorcy.

Messenger gumka

W przypadku aplikacji Messenger cofanie wiadomości będzie możliwe tylko przez 10 minut od momentu jej wysłania. To jednak raczej wystarczająco długo, by zorientować się o pomyłce. 

Dodajmy jeszcze, że pierwszymi publicznymi testerami nowej funkcji będą prawdopodobnie użytkownicy Messengera korzystający z iUrządzeń. 

Źródło: TheVerge, CNET. Foto/ilustracje: Pixabay (CC0) - aliuyargraphics (1), Digitalpfade (2), PublicDomainPictures (3)

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Vendeur
  1
  Ile razy jeszcze będziecie pisać, że zamierzają to wprowadzić? Przestańcie spamować i napiszcie po prostu jak już będzie.
  • avatar
   raffal81
   -1
   To cofnięcie wiadomości jest już od jakiegoś dłuższego czasu w messengerze, czy to jeszcze coś innego ?

   Aż z ciekawości przed chwilą sprawdziłem, działa.
   • avatar
    matmatmat
    -2
    czyli od teraz bedzie mozna wyslac do daj my na to nie lubianej nauczycielki cos w stylu "chcialbym gryzc twoja cipke jak surowy boczek" i zanim zdazy ochlonac to najzwyczajniej to wycofac - fantastycznie od teraz powiedzenie " zeby wyjac trzeba wlozyc " nabralo inengo wymiaru...