Aplikacje mobilne

Messenger Lite - komunikator w lżejszej wersji

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Debiutujący początkowo (tylko?) na rynkach wschodzących, Messenger Lite pozwoli odetchnąć nie tylko smartfonom, ale i pakietom danych.

Może i Facebook szczyt popularności ma już za sobą, ale wciąż nie brakuje mu użytkowników. Wielu z nich preferuje dostęp do portalu za pośrednictwem urządzeń mobilych, na których często instalowany jest też komunikator Messenger. Właśnie doczekał się on nowej wersji.

Twórcy poinformowali o ukończeniu prac nad Messenger Lite. Jak sugeruje nazwa, zapowiadana propozycja będzie lżejsza - pozwoli odetchnąć nie tylko smartfonom, ale i pakietom danych. Ograniczenie liczby funkcji do niezbędnego minimum i delikatne korekty interfejsu pozwolić mają na korzystanie z Messenger Lite na smartfonach ze skromnymi zasobami pamięci oraz w miejscach, gdzie prędkość Internetu jest, delikatnie mówiąc, mało zadowalająca.

Nie dziwi w tym kontekście fakt, iż Messenger Lite przygotowano z myślą o rynkach wschodzących, gdzie omawiana propozycja zasili grono aplikacji na Androida. Z informacji przekazanych przez producenta wynika, iż Messenger Lite będzie wprowadzony początkowo w pięciu krajach: Kenii, Malezji, Tunezji, Wenezueli oraz na Sri Lance.

Brakuje informacji odnośnie tego, czy aplikacja pojawi się na przykład w Europie. Nadzieje jednak są, Facebook Lite swojego czasu na naszym kontynencie przecież zadebiutował.

Źródło: Facebook

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Może w tej wersji nie będzie tego durnego snapchata jak po ostatniej aktualizacji ;/
  6
 • avatar
  crusio
  Jako alternatywę dla FB i Messanger w jednym polecam Face Slim. Aplikacja w pełni darmowa, od polskiego programisty. Szybka, łatwa w obsłudze i intuicyjna.

  https://github.com/indywidualny/FaceSlim/releases
  2
 • avatar
  dzemski
  Już FB Lite zepsuli, pewnie zaraz zepsują i to. W FB nie da się wyłączyć powiadomień i truje toto dupę co kilka sekund.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Będzie pewnie powtórka jak z FB Lite, ze nawet nie da rady ta aplikacja dzialac w poziomie po obróceniu telefonu...
  1
 • avatar
  manioor
  tylko disa :)