Ciekawostki

Kiedyś metaverse będzie dla nas codziennością - tak, jak teraz smartfony

przeczytasz w 1 min.

Dyrektor ds. produktów Meta, Chris Cox, wierzy, że któregoś pięknego dnia wszystkie osoby, które uważają, że metaverse nie ma przyszłości, stwierdzą, że się myliły, a wirtualna rzeczywistość stanie się tak ważna w naszym życiu, jak smartfony.

Metaverse stanie się czymś tak oczywistym, jak smartfony?

Choć wiele osób twierdzi, że koncepcja metaversu Marka Zuckerberga nie ma żadnej przyszłości, ten nadal skupia się na rozwijaniu wirtualnej rzeczywistości. Jak się okazuje, również jego pracownicy (choć nie wszyscy) z optymizmem patrzą w przyszłość tego obszaru.

Podczas panelu na temat technologii VR, na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii, Chris Cox, dyrektor ds. produktów w Meta, powiedział, iż firma wierzy, że pewnego dnia platforma wirtualnej rzeczywistości będzie tak ważna, jak teraz smartfony.

Pewnego dnia przeciwnicy metaverse zobaczą, że się mylili: kiedy platforma wirtualnej rzeczywistości stanie się tak ważna w naszym codziennym życiu, że będzie porównywalna ze smartfonami.

Chris Cox stwierdził, że Meta od prawie dekady próbuje zbudować linię produktów wirtualnej rzeczywistości, która byłaby przystępna cenowo, powszechnie dostępna i na tyle imponująca, aby użytkownicy mogli ją włączyć do doświadczeń społecznych, fitnessu, gier, medycyny, opracowywania leków, a także projektowania samochodów.

Dodał też, że jednym z największych problemów metaverse w obecnej formie jest brak interoperacyjności z innymi platformami.

Myślę, że Internet to bardzo dobry sposób myślenia o metaverse, ponieważ niektóre części Internetu są ze sobą bardzo spójne - interoperacyjność jednakże jeszcze nie istnieje dla metaverse.

Meta (na razie) na metaverse tylko traci

Meta straciła 10 miliardów dolarów na Reality Lab (dziale skupiającym się na budowaniu metaverse) w 2021 r. i ponad 9 miliardów dolarów w 2022 r. Jednak nie odstrasza to Marka Zuckerberga - podwoił on swoje zaangażowanie w metaverse i zapowiedział, że wydatki na Reality Labs mają rosnąć przez cały 2023 rok, mimo masowych zwolnień w firmie pod koniec ubiegłego roku.

Źródło: businessinsider.com

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pAwEx
  15
  Już to widzę. Wchodzisz do metawers, a tu same reklamy. No świetlana przyszłość.
  • avatar
   KENJI512
   12
   Codziennością to on już był dla pracowników Mety :D
   • avatar
    pablo11
    4
    Po co to komu ? To jest bezużyteczna koncepcja, firmy, która nie odzyska zaufania ludzi... Mogą władować kolejne 100mld dolarów. Nie zmieni to statusu bezużyteczności. Na rozrywkę to się nie nadaje, bo większość ludzi raczej będzie męczyć VR. Na stanowisko pracy tym bardziej się nie nadaje. Bo Facebook jest potencjalnym złodziejem danych firmowych... Używanie messengera do komunikacji firmowej jest już mocno dyskusyjną decyzją, za którą powinny w firmie lecieć głowy w dziale zabezpieczeń.
    • avatar
     maaaad
     2
     "Dyrektor ds. produktów Meta, Chris Cox, wierzy, że któregoś pięknego dnia wszystkie osoby, które uważają, że metaverse nie ma przyszłości, stwierdzą, że się myliły, a wirtualna rzeczywistość stanie się tak ważna w naszym życiu, jak smartfony."

     A co ma mówić? Że to bezsensowny, bezużyteczny badziew? Litości :D
     • avatar
      piomiq
      1
      "Kiedyś metaverse będzie dla nas codziennością - tak, jak teraz smartfony "
      Jak to mówią "mokry sen" dyrektora Meta - ,Chrisa Coxa. Wierzyć to sobie może.
      • avatar
       indexinfo
       0
       Nie będzie. Telefon jest mi potrzebny do komunikacji, a wirtualny świat nie. Znajomych mam w "real life". Podczas spotkań służbowych jeśli wszyscy uczestnicy nie mogą być na miejscu korzystamy z połączeń konferencyjnych np. za pomocą MS Teams. Nie widzę powodu, dla którego miałbym się logować do Metaverse.
       • avatar
        hellsea
        0
        Dużo tu sceptyków, ale pomyślcie, z oni nie rozwijają tej technologi z myślą o Was a o dzisiejszych powiedzmy 5-latkach, zresztą każdy kto posiada gogle vr wie, ze to przyszłość. gogle to jedynie wstęp do soczewek i nowego universum.
        • avatar
         pawluto
         -1
         Bzdety...To sie jeszcze długo nie przyjmie...
         • avatar
          lucamatteo
          -1
          Nazywam się Luca Matteo, to były jedne z najlepszych wakacji w moim życiu, ponieważ odzyskałem żonę w ciągu kilku godzin. Zanim do niego zadzwoniłem, przeczytałem kilka dobrych opinii o doktorze Udamie, ale nie wiedziałem, czy wszystkie te historie są prawdziwe, dopóki nie odzyskałem żony. Po tym, jak odzyskałem żonę, z pomocą dr Udama nauczyłem się dzielić moim świadectwem ze wszystkimi na tej stronie, że dr Udama jest naprawdę potężnym czarodziejem, który odbudowuje każdy zerwany związek lub małżeństwo zaklęciem miłosnym w ciągu kilku godzin. Skontaktuj się z dr Udamą na WhatsApp: (+27 65 897 8226) lub wyślij e-mail na adres ([email protected]), a później podziękuj mi..
          • avatar
           flash44
           0
           Polecam dla rozszerzenia horyzontów co do przyszłości AR (a nie VR, bo niektórym kolegom się to chyba myli, skoro piszą nie na temat) cykl Demon (raptem dwie książki) Daniela Suareza. Książka z 2009 roku a konceptualnie wyjaśnia dlaczego jednolity wizualny interfejs do Internetu Rzeczy (wszystkich rzeczy!) to może być zmiana socjologicznie większa niż aktualne miliardy smarttelefonów w kieszeniach ludzi.