Gry

Metal Gear Rising pojawi się na PC?

przeczytasz w 1 min.

Odkąd pamiętam seria Metal Gear powodowała szybsze bicie serca u większości graczy. Jest to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych serii w historii elektronicznej rozrywki. Tym bardziej nie dziwi fakt jak mocno Microsoft starał się pozyskać choćby jedną grę z tego cyklu dla swojej konsoli.

Jak juz wiadomo, udało się to dopiero teraz. Metal Gear Rising ukaże się na Xbox 360 o czym poinformował sam Hideo Kojima podczas swojego występu na konferencji Microsoftu 2 dni temu. Na szczęście szybko okazało się, że tytuł ten prawdopodobnie ukaże się również na konsole Sony i co najbardziej ciekawe - na komputery PC. Wskazywać na to może zamieszczenie przez serwis prasowy Gamepress listy wydawniczej, na której ta produkcja występuje w trzech wersjach platformowych.  I chociaż tak naprawdę do końca nie zostało to jeszcze potwierdzone to pojawiają się kolejne przesłanki sugerujące powstawanie nowego Metal Gear'a na PS3 i PC. Oto bowiem Geoff Keighley - jeden z dziennikarzy Gametrailers TV ujawnił na serwisie Twitter, że podczas rozmowy z Jack'iem Tretton'em, szefem SCEA uzyskał potwierdzenie tego, że Metal Gear Rising jest tytułem multiplatformowym i  trwają prace również nad wersją PS3. Cóż, pozostaje nam czekać do oficjalnego komentarza Hideo Kojimy w tej sprawie..

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  Pożyjemy zobaczymy, ale jak wyjdzie na PC to żeby była dobra optymalizacja, a nie jak rockstar z GTA4 :D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Po trzech łatkach GTA4 zasuwa dobrze :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ach, już prawie krzyknąłem Yatta! Ale na razie nic pewnego - mnie wystarczy, żeby ukazało się na PS3, gra w MG na blaszaku to świętokradztwo uważam... Po za tym należy mieć na uwadze fakt, że na dzień dzisiejszy Rising nie daje możliwości grania głównym bohaterem serii, czyli koleżką o ksywce Snake (popełnił samobójstwo pod koniec Guns of the Patriots). Zamiast niego będziemy mieli Raidena - postać drugorzędną jak dotąd. Zmieni się również styl gry - z Tactical Espionage Action na Lightning Bolt Action. Czyli jednym słowem posiadacze X-ów dostaną ochłap i wcale się nie zdziwię jak ten ochłap w ogóle się na PS3 nie ukarze - bo niby po co, skoro mamy inne, lepsze (przez wzgląd na Snake'a) części gry:)