Gry

Metro Exodus na Xbox One X w natywnym 4K

przeczytasz w 1 min.

Czuwający nad Metro Exodus po raz kolejny zapewniają, że są bardzo zadowoleni z tego, jakie pole do popisu dają im moce obliczeniowe konsoli Xbox One X.

Chociaż do premiery Metro Exodus pozostaje jeszcze sporo czasu, gra budzi bardzo duże emocje. Wedle deklaracji twórców punktować będzie wieloma elementami, także oprawą graficzną. Ku uciesze sporej części graczy - nie tylko na PC.

Huw Beynon z Koch Media potwierdził, iż w przypadku konsoli Xbox One X oczekiwać można natywnego 4K. Jak stwierdził, jest to najlepszy dowód na to, jakimi możliwościami dysponuje ta platforma, którą określił jednym słowem - bestia. Niestety, jednocześnie nie podał, jak wyglądać będzie kwestia liczby klatek na sekundę.

„Potwierdziliśmy, że osiągniemy 4K. Nie sądzę jednak, że jesteśmy teraz w stanie podać liczbę klatek na sekundę. Jest na to za wcześnie.”

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz kiedy pod adresem omawianej konsoli padają ciepłe słowa. Wcześniej również 4A Games chwaliło sobie prace z konsolą Xbox One X. Swojego czasu twórcy odnieśli się też do komputerów stwierdzając, że Metro Exodus będzie ładne na słabych GPU i piękne na mocnych.

Metro Exodus

Przypomnijmy, że podczas targów E3 2018 ujawniona została data premiery gry. Metro Exodus zadebiutuje 22 lutego. Prócz wersji na Xbox One X (i Xbox One) dostępne będą również te na PC i konsole PlayStation 4.

Źródło: gamingbolt

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  4
  Tak jedziecie po tych konsolach, ale jakby na PC robili gry z taką starannością jak właśnie na tych konsolach, to dzisiaj na gtx1060 byśmy mieli grafikę z kosmosu ;)))

  A tu konsolka mało mocy, a gry wyglądają czasami aż się wierzyć nie chce ;) taki GOW wygląda dużo lepiej niż nowy TOMB ;)))
  • avatar
   zeniu
   2
   Jeśli uda im się utrzymać 4K bez downgradu to rzeczywiście osiągnięcie.
   • avatar
    KENJI512
    1
    Czyli jednak obetną grafikę... bo w końcu trzeba reklamować konsolowcom, że natywne 4K, dla PCtowców jest RayTracking i wszyscy zadowoleni..
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Na PS4 pro to bedzie z 10fps przy 1080p i srenich detalach
     • avatar
      wrobellito
      -2
      W dzisiejszych czasach granie na pc jest głównie popularne w państwach byłego związku radzieckiego
      • avatar
       wrobellito
       -2
       W dzisiejszych czasach granie na pc jest głównie popularne w państwach byłego związku radzieckiego
       • avatar
        steamrunner
        0
        Dlaczego za każdym razem gdy artykuł dotyczy konsol przekrzykujemy się co jest lepsze?

        Nie ma rzeczy najlepszej. Podobnie nie ma najlepszego samochodu.

        Konsola służy do grania. Gry są zoptymalizowane (większość) tak by była jak największa radość z użytkowania.
        PC ma moc obliczeniową, służy głównie do pracy. Jeżeli można na nim pograć to super.

        Co z tego że mam PC z 1080Ti i np BF1 w 4k wygląda super, jak akurat mnie lepiej się grało na konsoli (nie padem tylko na Venomie) - takie jest moje odczucie.

        Każdy jest inny - wojna co lepsze nie ma najmniejszego sensu. Jeden usiądzie po pracy na kanapie przed projektorem z padem w ręku i będzie szczęśliwy, a drugi przy monitorze 4k w 60 fps i też będzie szczęśliwy.