Gry

Metro Exodus opóźnione z powodu... Red Dead Redemption 2

przeczytasz w 1 min.

Metro Exodus zadebiutuje 22 lutego przyszłego roku, dzięki czemu uniknie bezpośredniej rywalizacji z kilkoma głośnymi hitami. Ten sam pomysł miało jednak kilku innych wydawców.

Nie jest tajemnicą, iż data premiery gry może mieć spore znaczenie w kontekście jej ewentualnego sukcesu. Sami twórcy często tego zresztą nie kryją, nawet jeśli mowa o tak wyczekiwanym tytule jak Metro Exodus.

Pierwotnie zakładano, iż premiera Metro Exodus odbędzie się jesienią tego roku, ale ostatecznie została ona opóźniona i poczekamy do 22 lutego przyszłego roku. Zapewniano, iż jest to podyktowane chęcią dopracowania gry, ale okazuje się, że innym powodem zmiany planów była chęć uniknięcia starcia z wieloma konkurentami.

Jak stwierdził Jon Bloch, producent wykonawczy gry, w głównej mierze chodzi tu o Red Dead Redemption 2. Jednocześnie wypada jednak wspomnieć o Assassin's Creed Odyssey, Battlefield 5 czy Call of Duty: Black Ops 4.

„Wygląda na to, że w również w przyszłym roku pojawi się wiele gier. Musieliśmy wybrać datę, która ma największy sens dla nas i dla samej gry. Konkurencja pojawi się bez względu na to, kiedy wydamy grę. Nie stworzymy idealnego okna, w którym nikt inny nie wypuszcza gry, chyba że będzie to 1 stycznia!”

I faktycznie, konkurentów nie zabraknie również na początku przyszłego roku. Co więcej, 22 lutego będzie bardzo gorącym dniem, ponieważ zadebiutuje również Anthem, Days Gone i Crackdown 3. Chyba, że któryś z producentów/wydawców zmieni zdanie.

Źródło: eurogamer.net

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -2
  A może ten RRD2 wcale nie będzie taki mocny jak go wszyscy malują.
  W sumie to sam prezes Rockstar ostatnio próbował ostudzać emocje, przewidując, że gra raczej nie sprzeda się tak jak GTA5.
  Jak nie wyjdzie na PC, to się nie ma czego dziwić.

  Ale myślę, że Rockstar ma dobrą strategię.
  Nie wypuszczą wersji PC z lepszą grafiką jednocześnie z PS4 i X1, bo gracze konsolowi czuli by się gorzej, było by to gorzkie doświadczenie.
  A jak już kupią Ci co mieli kupić, wtedy można wypuścić wersję na PC z wszystkimi dodatkami.
  Taka praktyka już jest stosowana np: Final Fantasy 15.
  Wersja na PC z wszystkimi DLC.

  Oczywiście, RRD2 może wcale nie ukazać się na PC, ale jaką by mieli z tego korzyść, tego nie potrafię wytłumaczyć.

  Myślę, że wypuszczanie gier na PC z opóźnieniem, jest bardzo sprytne i logiczne z biznesowego punktu widzenia.
  Masz 2 recenzje, na konsole a później na PC.
  Na PC możesz dowalić Hyper Ultra 4K, nie musisz ograniczać się już konsolami.
  Uważam że to może chwycić.
  No cóż zobaczymy.

  Może METRO też powinno pójść tą drogą.
  Byłaby później ale lepsza wersja na PC.