• benchmark.pl
 • Gry
 • Metro Exodus zza kulis - drugi odcinek z serii „Making of” i nowy zwiastun
Gry

Metro Exodus zza kulis - drugi odcinek z serii „Making of” i nowy zwiastun

przeczytasz w 1 min.

W drugim odcinku sporo uwagi poświęcono na kwestie związane z silnikiem 4A Engine napędzającym Metro Exodus.

O Metro Exodus słyszymy naprawdę często. Trudno przypuszczać, aby w najbliższej przyszłości coś miało się w tej kwestii zmienić, ponieważ premiera gry zbliża się coraz większymi krokami i twórcy raczej nie zwolnią z kampanią promującą. Możemy już rzucić okiem na kolejne materiały wideo.

Nie tak dawno zapoczątkowano serię „Making of”, za pośrednictwem której przybliżany jest proces przygotowywania gry. W drugim odcinku sporo uwagi poświęcono na kwestie związane z silnikiem 4A Engine napędzającym Metro Exodus.

„Wideo zawiera dotychczas niepublikowane materiały oraz rozmowy z twórcami, a gracze mogą prześledzić 5-letni proces tworzenia najambitniejszej produkcji w historii studia - od momentu powstania wczesnych konceptów aż po ostatnie szlify, które mają miejsce tuż przed zaplanowaną na 15 lutego premierą. W tym odcinku dowiemy się również więcej o silniku 4A Engine - własnej technologii studia, napędzającej Metro Exodus, oraz niezwykłym przywiązaniu do detali podczas tworzenia uzbrojenia dostępnego w grze.”


Poza tym opublikowany został również zwiastun przybliżający najważniejsze założenia rozgrywki, a przede wszystkim postapokaliptyczny świat gry. W porównaniu do poprzednich odsłon serii należy spodziewać się większych i bardziej otwartych przestrzeni. Jedno się jednak nie zmieni, wciąż trzeba nastawiać się na ciężką walkę o przetrwanie.


Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego, na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Warto pamiętać, że właściciele pierwszej z wymienionych platform nie znajdą gry na Steam.

Źródło: Techland Wydawnictwo, metrovideogame

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ghola
  2
  Grę już kupiłem bo postapo, jestem nieobiektywny w tej kwestii ;)

  Mam natomiast spory żal do twórców Exodusu za odejście od realiów świata. Wszystkie książki w tym universum opisują świat poza metrem jako szary, zimny i brudny, a tu proszę lasy, zielono, pustynia, ładne słoneczko, cieplusio i ludzie be żadnej osłony oczu, pomimo spędzeniu całego życia w zasadzie pod ziemią, paczają na słoneczko i szczęśliwi ...

  EDYTA a no i zapomniałem, w większości książek są poruszane tematy z użyciem broni biologicznej podczas wojny (stąd też w tak krótkim okresie te mutanty), dlatego ludzie wychodząc na powierzchnię chodzą w skafandrach ochronnych i maskach, nie ze względu na promieniowanie, przed tym maski nie chronią (chyba ze pył radioaktywny gdzieś w podziemiach czy budynkach) , a w exodusie, a po co ci maska na powierzchni ? :P
  • avatar
   BILInek
   -2
   to bedzie nr1 2019 czuje to i szacunek ze male studio przycmiewa wiekich gigantow dajacych nam jakies odgrzewane kotlety.....
   • avatar
    Lara-Croft
    -5
    Żeby jeszcze postacie były na takim poziomie jak otoczenie. A nie kukiełki.