Gry

MGS 5: Ground Zeroes: porównanie wersji na PS4 i PC

z dnia 26-11-2014
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
33 komentarze Dyskutuj z nami

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes wyglądało będzie na PC ładniej niż na konsolach. Jak duże są równice?

MGS 5: Ground Zeroes gra

Debiut Metal Gear Solid V: Ground Zeroes na konsolach już dawno za nami. Wkrótce tytuł ten pojawi się również na PC i zgodnie z obietnicami producenta zaoferuje kilka usprawnień, które spodobać mają się graczom.

Konami chwaliło się postępami w pracach dość często, ale jeśli chodzi o aspekty techniczne to wielu szczegółów nie poznaliśmy. Teraz nieco sie to zmieniło. Na co zatem liczyć mogli będą gracze korzystający z komputerów?

Rzecz jasna na to, iż Metal Gear Solid V: Ground Zeroes wyglądało będzie na tej platformie ładniej niż na konsolach. Teraz dowiedzieliśmy się dodatkowo, iż gra działać będzie w 60 klatkach na sekundę, a przedmioty oraz cienie renderowane będą w wyższej rozdzielczości. Można spodziewać się również obsługi NVIDIA SLI, kilku nowych opcji w ustawieniach grafiki oraz rozdzielczości 4K (3840x2160 pikseli).

Jak wypada to w praktyce? W poniższej galerii zobaczyć możecie dwa obrazki z wersji PS4 oraz PC. Najpierw umieszczaliśmy te z konsoli Sony, później te z blaszaka. Widzicie duże różnice?

Przypominamy, iż premiera Metal Gear Solid V: Ground Zeroes w wersji PC planowana jest na 18 grudnia.

Źródło: vg247

Komentarze

33
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Co jak co, ale te screeny mogłyby być troszkę większe ;)
 • avatar
  Jest różnica, lecz mała, widoczna w oświetleniu i odbiciach na powierzchni.
 • avatar
  porównuj grafiki ze zdjęć w 900x506 pikseli kiedy na konkurencyjnych serwisach są w 1920x1080, moglibyście się bardziej postarać
  Zaloguj się
 • avatar
  O wiele więcej szczegółów widać na PC na drugim zdjęciu.
 • avatar
  http://i.imgur.com/kaz9IPh.png
 • avatar
  roznica jest olbrzymia ale widac ja dopiero na normalnych fullhd fotach a nie na tych piardach.....
 • avatar
  Doskonały przykład tego jak słabe są konsole "nowej" generacji. Gdybym nie widział tytułu powiedziałbym, że są to dwie zupełnie różne gry, taka jest właśnie różnica. Jak pierwszy raz zobaczyłem to miałem pisać do benchmarka, że porównują dwie różne gry (PC z PSX?). Ale zacząłem się przyglądać i rzeczywiście jest to ta sama gra! Nadal nie wierzę, ale cieszę się bo będę grać na PC i współczuję next genom, że mają taką biedotę.
 • avatar
  Lol, patrząc na grafikę obecnych genów zastanawiam się nad przesiadką z PC na konsole, obecnie gry wyglądają tak jak kiedyś na blaszaku a ps3 nie bardzo chciało mi się grać w kwadraciaki. Obecna jakość grafiki jest optymalna i dla wielu wystarcza bo niestety żeby zobaczyć delikatne odbicie w kałuży i jaśniejsze światło latarenki ba za rok moja karta gtx770 może być już za słaba abym zobaczył różnice miedzy konsolą a PC bo na konsolach gry też coraz ładniejsze wychodzą...
  Zaloguj się
 • avatar
  So what ? kłótnie o odbicie w kałuży.
 • avatar
  na piecu powinna być dwa razy lepsza ...ale cóż;(
 • avatar
  Gra wprawdzie dość krótka, ale mega przyjemna - szczególnie dla fana serii, który ograł w zasadzie wszystkie części :) Godne wprowadzenie do pełnej 5- tki, z tym, że nie warto wydawać na nią więcej, niż 40- 50 zł - ze względu na długość właśnie. Sam kupiłem ją bodajże za 59 zł na PS4 i nie narzekam :)

  Co do różnic- oczywiście, że jakieś będą, ale gra na PS4/XONE już była bardzo ładna, więc myślę, że takich niuansów nie ma się co czepiać.

  Plusem wersji PS4 pozostanie za to odtwarzający taśmy magnetofonowe pad - był to naprawdę przyjemny dodatek do gry :) Za to totalnym niewypałem jak dla mnie była obsługa touchpada - zrobiona słabo i nieintuicyjnie.
 • avatar
  Nie masz czego współczuć, mam jedno i drugie i naprawdę nie patrze na grafikę. w trakcie gry się tak wciągam w fabule ze zapominam ze miałem 2h temu iść już spać. Naprawdę zaczynają mnie nudzić te komentarze a komputer to, a komputer tamto. I w obecnym czasie technologia idzie tak do przodu że z tego powodu mając konfiguracje komputera za 20tys zł za tydz czy miesiąc nie będzie już najmocniejszą. Z pewnością osoby które tak krytykują konsole są to osoby w przedziale 12+ które nie mogą sobie pozwolić na kupno takiej konsoli jak ps4 czy xbox one. Mimo wielkiej krytyki nad nową generacją konsol Nie miałem z tym problemu aby pójść do sklepu kupić ją za jedną wypłatę i teraz wspólnie z dziewczyna bawić się w weekendy z dziewczyna na niej w takie tytuły które pecetowi gracze muszą się obejść ze smakiem. A uśmiech na twarzy partnerki po wbiciu mi gola do bramki jest dla mnie bezcenny.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Debiut Metal Gear Solid V: Ground Zeroes na konsolach już dawno za nami. - tyle w temacie różnic! porównywać to można tytuł jak wychodzi na 2 platformy w tym samym czasie, kogo dzisiaj interesuje MGS na Ps4 :)
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Ja nie widze żadnych różnic z galerii.
  Zaloguj się
  -10
 • avatar
  http://livespot.pl/ramka/graficzne-usprawnienia-w-pecetowym-ground-zeroes/