Systemy operacyjne

Microsoft ogłosił datę konferencji w Redmond poświęconej Windows 10

przeczytasz w 1 min.

Microsoft zorganizuje 21 stycznia konferencję w Redmond, na której pokaże wersję konsumencką WIndowsa 10.

Niedawno informowaliśmy Was, że Microsoft na początku przyszłego roku zamierza wydać wersję konsumencką Windows 10. Wówczas mielibyśmy się też dowiedzieć wielu nowych kwestii dotyczących zapowiadanych „okienek”. Microsoft potwierdził te doniesienia i poinformował, że event odbędzie się 21 stycznia 2015 r. w Redmond.

Z każdą kolejną kompilacją Windowsa 10 dowiadujemy się o nim coraz więcej. Zmiany wprowadzane w systemie operacyjnym w coraz większym stopniu przeobrażają zwyczajnego OS-a w naprawdę ciekawą propozycję.  Na razie jednak nie znamy wszystkich szczegółów od Microsoft. Gigant z Redmond zamierza to zmienić, bowiem pod koniec stycznia nadchodzącego roku odbędzie się konferencja, która będzie najważniejszym jak do tej pory punktem na osi czasu prowadzącej do premiery Windowsa 10.

O ważności imprezy świadczy fakt, że będzie na niej obecnych wiele czołowych postaci z Microsoftu. Możemy się więc spodziewać Satya Nadelli (CEO firmy), Phila Spencera (dział Xbox), Joe Belfiore (urządzenia mobilne) oraz Terry’ego Meyersona (szef działu Windows). Obecność tak ważnych person sugeruje, że na imprezie przedstawione zostaną szczegóły na temat spójności Windowsa 10 na wszystkich platformach.

Wraz z zaprezentowaniem wersji konsumenckiej nowego OS-u powinniśmy otrzymać odpowiedź na pytanie, czy warto będzie „przesiadać się” na nadchodzącą „dziesiątkę”. Wielu użytkowników jest bowiem zadowolonych z pracy Windowsa 7 czy 8.1. Microsoft musi się więc postarać i przekonać nas, że rzeczywiście jest na co czekać. Mamy nadzieję, że dowiemy się czegoś więcej na temat zapowiadanej wcześniej Cortany, interfejsu Continuity czy innych nowości.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na konferencję Microsoftu w Redmond.

Źródło: Microsoft

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  phillosoff
  7
  Przekonają mnie jeśli zaproponują darmową przesiadkę z Windows 8.

  Testowałem 10 i działa praktycznie tak samo jak 8 (może trochę szybciej) a przywrócone menu start wygląda całkiem fajnie.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   I do czego ma niby przekonać ten film? Różnice są tak subtelne że aż niezauważalne. Granica błędu pomiarowego..
   • avatar
    kerry_sd
    2
    jak wchodził W8 to w Polsce aktualizacja kosztowała 69 - 115 zł do wersji Pro. I to były ceny warte zainwestowania.

    W10 znajdzie nabywców jeśli zaproponują nowe funkcjonalności, których nie ma W8.1 i W7, bo "ósemka" szczególnie w wersji 8.1.u1 startuje w mgnieniu oka i działa mega stabilnie; menu start jest akurat najmniej pożądaną zmianą, bardziej zależy mi na nowych opcjach systemowych, zarządzania plikami etc
    • avatar
     teneo
     -2
     Może ktoś mnie oświeci
     1 win95
     2. NT
     3 98
     4 Me
     5 2000 pro
     6. XP pro
     7 Vista
     8 7
     9 8
     10.10
     siódemka ósma, a ósemka dziewiąta?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      nie zaglebialbym sie w to za bardzo bo i tak kazdy wybierze system w ktorym ma wszystko pod reka. nowosc nie znaczy lepszosc, funkcjonalnosc i latwosc dostepu raczej bralbym pod uwage, a no i steroniki do flaczkow i innych peryferiow ktore nie zawsze maja wsparcie pod nowe systemy, pozyjemy zobaczymy... pzdr