Gry na konsole

Microsoft żegna kolejnego ze swoich zasłużonych pracowników - odchodzi twórca Xbox Live

przeczytasz w 1 min.

Tym razem z firmą Microsoft pożegnał się Boyd Multerer.

Boyd Multerer

Szeregi firmy Microsoft opuściło w ostatnim czasie kilka ważnych osób. Wygląda na to, że czas pożegnań jeszcze się nie skończył, ponieważ właśnie docierają do nas głosy o kolejnym zasłużonym pracowniku, który zdecydował się poszukać nowych wyzwań.

Tym razem z firmą Microsoft pożegnał się Boyd Multerer. Nazwisko to nic Wam nie mówi? Jeśli tak to wyjaśniamy, iż Boyd Multerer opuszcza dotychczasowe miejsce pracy po 17 latach. Przez ten czas pracował nad realizacją wielu projektów, a w CV będzie mógł wpisać sobie chociażby stworzenie Xbox Live, do którego powstania przyczynił się w największym stopniu.

Poza tym Boyd Multerer poświęcał się także projektowaniu konsol Xbox 360 oraz Xbox One i być może właśnie ta ostatnia jest pośrednią przyczyną jego odejścia. Zagadki nie stanowi przecież fakt, iż kilka osób odpowiedzialnych za jej przygotowanie już wcześniej opuściło szeregi producenta.

Oficjalnie nikt tego jednak nie powiedział i zapewne podobnych deklaracji nie usłyszymy. Boyd Multerer ogłosił odejście z Microsoftu szerszej publiczności za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych.

"Żegnaj Microsoft. To był bardzo dobry czas. Xbox jest super! Czas zrobić teraz coś nowego."

Życzymy powodzenia w nowym miejscu pracy, o które zapewne nie będzie szczególnie trudno. Być może większy problem będzie miał Microsoft. Znalezienie równie doświadczonego pracownika może być dość trudne.

Źródło: polygon

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -3
  Kazdy powinien zastanowic sie nad tym co lubi robic a potem jak moze z tego miec jakies pieniadze. Swiat bylby piekniejszy i byloby o wiele mniej niezadowolonych twarzy na codzien. Niektorzy lubia sie tarzac w g.... wiec i dla nich znalazla by sie praca przy oproznianiu zbiornikow septycznych.
  • avatar
   malyedgar
   -4
   Ile mozna siedzieć w jednej robocie, jajo można znieść po dwóch latach. "Czas opuścić ciepły kur..dołek".