Oprogramowanie

Microsoft: jedną myszką obsłużysz cztery komputery naraz

przeczytasz w 1 min.

Zanim przejdziemy do rozwikłania tajemnicy z tematu wiadomości trzeba zatrzymać się przy Microsoft Garage. Jest to jeden z działów firmy z Redmond, który rządzi się innymi prawami niż reszta oddziałów giganta. Tutaj przeważnie omijane są cykle technologiczne obowiązujące przy projektowaniu oprogramowania. Pracownicy Microsoftu tworzą po prostu aplikacje, czasami w pojedynkę, które albo przepadają bez echa, albo są wykorzystywane przez MS.

Projekt Mouse Without Borders (MOB) powstał właśnie w Microsoft Garage, a jego twórcą jest Truong Do, programista z Microsoft Dynamics. MOB pozwala na pracę jedną myszką i klawiaturą z czterema komputerami praktycznie jednocześnie. Wyobraźmy sobie, że mamy cztery komputery na których pracujemy, wszystkie stojące obok siebie w rzędzie. Sprzęt jest oczywiście podpięty do sieci lokalnej. Zamiast zajmować miejsce na biurku czterema klawiaturami wystarczy jeden zestaw i zainstalowanie aplikacji na każdej ze stacji roboczych.
 

Mouse without borders
 

Prócz pracy na czterech komputerach możliwe jest również korzystanie z funkcji przeciągania plików z jednego komputera na drugi za pomocą funkcji „drag and drop” (przeciągnij i upuść). W akcji prezentuje się to jak przenoszenie plików na wirtualnych pulpitach w systemach Linuksowych, czy chociażby smartfonach.

Jeśli chcecie sprawdzić aplikację, można ją pobrać z tej strony. Filmik znajdujący się pod treścią tej wiadomości dość dokładnie opisuje zasady działania aplikacji. Konfiguracja jest banalnie prosta, po zainstalowaniu programu wystarczy spisać odpowiednie dane, a następnie wpisać je w pozostałych komputerach.
 


Więcej o firmie Microsoft:

Źródło: TechSpot

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DemolkaNV
  -1
  Zamiast tego wymyślnego urządzenia można zastosować po prostu KVM -_-
  Tylko, że w tym przypadku mielibyśmy więcej kabli.
  Zastosowanie - głównie małe serwerownie.
  • avatar
   Konto usunięte
   -2
   Na co to komu
   • avatar
    Konto usunięte
    -2
    Ludzie drodzy, na co to komu? Po pierwsze, jak pisali poprzednicy "pomysł zjechany z synergy", a druga sprawa, czy nie ekonomiczniej mieć 4 monitory, a nie 4 komputery? Ja rozumiem, że 4 komputery to 4 dyski twarde, 4 procesory i 4 karty graf., więc będzie szybciej wykonywać czynności, no ale. Takie pytanie od siebie zadam, jak jest z konfiguracją? Czy da się ustawić inaczej, niż w rządku(np.2x2)?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Z checia skorzystalbym z tego narzedzia, ale troche sie spoznili. W wakacje jestem w domu i bardzo czesto mam ustawionego laptopa obok desktopa i korzystam z nich w tym samym czasie. Gdybym mogl klawiatura i myszka obslugiwac naraz oba kompy, bardzo ulatwiloby mi to zycie. No ale coz, wakacje sie koncza a desktopa niedlugo sie pozbywam :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Znalem kiedys taka myszke co potrafila obsluzyc 3 komputery na raz. Obsluga czterech musi wymagac jakiejs bardzo wyrafinowanej technologii.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Czyli jednym słowem pomysł zjechany z synergy (jak to zauważył już Ktoś na górze) tylko w kulawy sposób, bo tylko na windows ... jak to innowacyjność M$:)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Dokładnie, jak pisali poprzednicy. Używam Synergy w pracy od 5 lat.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Zamiast jednej myszy na kilku komputerach, wolałbym dwie lub więcej myszy na jednym. Mogę teoretycznie podłączyć nawet 24 monitory do jednego komputera, ale brak sprzętowej obsługi wielu myszy przez Windows, nie pozwala żeby dwie osoby mogły pracować na jednym komputerze zupełnie niezależnie.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          wolałbym cztery myszki w jednym komputerze :]
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           działa to tutaj? http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/apps/br229516