• benchmark.pl
 • Gry
 • Microsoft kupi Activision Blizzard - Peter Moore szefem EA - plotki czy przecieki?
Gry

Microsoft kupi Activision Blizzard - Peter Moore szefem EA - plotki czy przecieki?

przeczytasz w 2 min.

Biznesowe plotki ze świata gier

Na dobry początek tygodnia najważniejsze wieści z biznesowego światka gier. A w obydwu wielkich koncernach Ameryki Północnej dzieje się naprawdę sporo. Activision Blizzard być może wkrótce trafi nawet w zupełnie nowe ręce. I to nie byle jakie.

Ale po kolei. Jak donoszą branżowe ploteczki będące jedynym źródłem informacji przed oficjalnymi materiałami korporacji, sporo mówi się o zmianach na czele zarządu Electronic Arts. Gigant nie radzi sobie ostatnio zbyt dobrze na giełdzie, dlatego też firma poważnie zastanawia się nad zmianą swojego "mózgu".

Peter Moore EA szef

John Riccitiello nie tylko nie jest w stanie przeciwdziałać spadkom cen akcji, ale wręcz nie ma pojęcia dlaczego się tak dzieje. Lekarstwem na całe zło ma być postać w branży gier dobrze znana - Peter Moore, który obecnie stoi na czele EA Sports. Jeśli plotki się potwierdzą, do zmiany dojdzie 30 lipca.

Kolejne przecieki z parkietu dotyczą dwóch innych gigantów rynkowych - Microsoftu i Activision Blizzard. Firma Steve'a Ballmera ma bardzo poważne plany względem jednej z największych fabryk gier video. Z kolei francuski koncern Vivendi poważnie myśli o pozbyciu się wszystkich swoich udziałów w tym przedsięwzięciu, które stanowią 60% ogółu.

Microsfot Activision Blizzard Vivendi

Plotka, choć mało prawdopodobna, wyszła od prestiżowej agencji Reuters, ta zaś powołuje się na wiele niezależnych od siebie źródeł. Czytamy w nich jednak, że w wyścigu po łakomy kąsek w postaci AB, Microsoft ubiec mogą marki takie jak Blackstone, Time Warner czy azjatycki Tencent, o którym wspominałem niedawno w kontekście współpracy przy Call of Duty: Online.

Wartość transakcji - jeśli do niej dojdzie, co wcale nie jest przesądzone - wyniesie około 10 miliardów dolarów.
 

Więcej o grach:

Źródło: gamesindustry, gamefront

Komentarze

40
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  13
  stary blizzard i dobre diablo2 juz nie powroci.
  • avatar
   rafcik_er
   7
   A JA CHCE WARCRAFTA 4!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   • avatar
    Skaza
    5

    Hm. Przecież nie można tworzyć zbyt skomplikowanych gier ! Zaraz okaże się, że pokolenie Facebooka nie poradzi sobie nawet z podstawowymi aspektami zabawy i natychmiast rozpocznie negatywną kampanię. Pamiętajcie, że rozmawiamy o ludziach, dla których specjalnie umieszcza się ostrzeżenia "Uwaga, Gorące" na kubkach z kawą lub opakowaniach z pizzą.

    Z drugiej strony należy wziąźć pod uwagę pewien prosty fakt. Jeżeli ludzie kupują g.... Znaczy się "kupę", to producenci będą tworzyć "kupę". Jednak jako konsumenci nie jesteśmy zmuszani do zakupu danego produktu i właściwie tyle możemy zrobić - Wybrać konkurencję.

    Niestety, coraz większa liczba producentów gier zaczyna myśleć o swoich klientach jako o bezmózgich głupkach. Chyba tylko w taki sposób można wyjaśnić trend upraszczania kolejnych produkcji i tworzenia bezbarwnych (pod względem np. fabularnym) i banalnych gier. Oczywiście są wyjątki, ale jakby coraz mniej...

    • avatar
     Konto usunięte
     4
     Te firmy mają robić gry, a jak zaczynają grać na giełdzie to się zaczyna kombinowanie na wszystkim poza jakością produktu, bo ta się najwyżej okaże słaba w oczach konsumentów jak już się sprzeda, a każdą negatywną opinię się zniweluje mocnym marketingiem. Truizm, ale dla prawdziwych graczy indie i gry od w miarę niezależnych developerów. Wszystkie ciekawe serie gier poszły się chrzanić, kiedy inwestorzy zauważyli ich potencjał rynkowy.
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      Jedno wielkie:
      $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
      Się dobrali.
      • avatar
       arekdbz
       2
       Blizz i tak zszedł na psy. Teraz spodziewam się, że będzie już tylko gorzej.
       • avatar
        Bandyto3xx
        0
        Najpierw MS niszczy Ensemble Studios...(seria Halo i Age of Empires) A teraz chcą kupować Activision Blizzard ?
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Szkoda, Blizza Acti może i piekło pochłonąć i nie będzie mi smutno.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Mam wielką nadzieję, że jak M$ kupi Blizza to WoW nie straci na jakości etc.