Internet

Microsoft zainteresowany Dailymotion i walką z YouTube?

przeczytasz w 1 min.

Trwają rozmowy pomiędzy gigantem z Redmond a francuskim Orange - właścicielem platformy Dailymotion.

Dailymotion

Jak donosi Wall Street Journal Microsoft jest zainteresowany nawiązaniem partnerstwa z francuskim Orange – firmą, w której posiadaniu znajduje się platforma strumieniowania wideo Dailymotion. Dyrektor generalny „pomarańczowego operatora” – Stéphane Richard – potwierdził, że rozmowy pomiędzy tymi przedsiębiorstwami faktycznie mają miejsce.

Podczas wywiadu dla jednej z francuskich telewizji Stéphane Richard stwierdził jednak, że partnerstwo z Microsoftem może mieć nieco inne niż można by się tego spodziewać warunki. Przede wszystkim firma Orange zachowałaby większość udziałów w Dailymotion, a rola giganta z Redmond skupiałaby się głównie na dostarczaniu odpowiednich narzędzi do rozwoju i rozpowszechniania tej platformy wideo.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku zakupem platformy Dailymotion zainteresowana była firma Yahoo, która chciała przejąć 75 proc. udziałów. Propozycja została jednak odrzucona przez francuski rząd, który posiada udziały w Orange. Współpraca na warunkach tej ostatniej firmy – tak jak teraz chce to zrobić – może jednak dojść do skutku i mogłaby być bardzo owocna.

Przypomnijmy, że platforma Dailymotion powstała krótko po debiucie YouTube’a. Mimo to jest wciąż daleko w tyle za należącym do Google serwisem, będącym aktualnie niezaprzeczalnym liderem. Gdyby jednak Orange zdecydowało się na nawiązanie partnerstwa z Microsoftem – któż wie jak mogłoby się to zakończyć.

Źródło: Neowin, WSJ

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawelczykesik
  1
  Jeśli rzeczywiście chcą stworzyć coś porządnego, to 100x lepiej dopracowany jest player Vimeo i w tą stronę powinni się kierować
  • avatar
   michal0120
   1
   RIP Dailymotion
   • avatar
    Konto usunięte
    -4
    Czy to tak ładnie wszystko kopiować? M$ stara się dorównać innym firmom, szkoda tylko, że jakoś brak im własnych oryginalnych pomysłów.
    • avatar
     Badas
     -4
     Nie ma nic dziwnego w tym, że Dailymotion nie jest popularne. Ich player już nie raz napsuł mi nerwów ciągłym zacinaniem się i praktycznie brakiem ładowania bufora jak się nie ogląda(więc nie można pozbyć się zacięć dając pauze i czekając chwile, aż film się załaduje), aż się bufor załaduj, na YT zdarzą się to mi znacznie rzadziej.
     Do tego te reklamy, kilka razy trafiłem na filmiki, które były przerywane w środku by puścić 30s reklamę, a sama strona nie lepsza.
     Raz adblock po otwarciu strony z filmem przyblokował na dzień dobry 1400 reklam(słownie tysiąc czterysta),a normą są 2 cyfrowe wyniki.
     • avatar
      ADiS_
      0
      Hahah przeczytałem pierwsze zdanie M$ + Orange i aż się przestraszyłem :D
      Dobrze że chodzi im tylko o to Dailymotion.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Może rozwinę myśl, to będziecie lepiej wiedzieć o czym mówię.

       Pamiętacie odtwarzacz o nazwie Zune? Był to odpowiednik na iPoda i M$ chcąc konkurować nie wytrzymało i anulowali product.
       Następnie M$ WebTV/MSN Tv... 30 września 2013 usługa została zamknięta.
       Ktoś pamięta o takim serwisie jak Microsoft Vine, który miał być odpowiedzią na Facebooka i Twittera? 11 Października 2010 przestał być dalej prowadzony.

       Ja nie piszę tutaj o projektach, których było jeszcze więcej i w większości zostały w fazie konceptów. Mówię o produktach gdzie M$ nie wspiera swoich pomysłów, a stara się tylko wprowadzać swoje odpowiedniki względem konkurencji. Wielokrotnie robi to za późno i nieudolnie przez co przegrywa.

       To samo jest z Surface, które ma konkurować z iPadami i tabletami pokroju Asus Transformer. Ciekawe jak z tym długo wytrzymają?

       YT Googla to zły przykład, bo tak samo zrobił M$ ze Skypem rezygnując tak swojego MSN Messengera. Jednak tutaj nie ma się czego przyczepić i do Skypa konkurencja może tylko równać, o ile M$ nie zniszczy tej aplikacji ;)
       Nie mam nic przeciw przejmowaniu danych produktów czy usług i prowadzeniu pod własnym szyldem, ale niech będą one innowacyjne, a nie tylko odpowiedzią na produkt konkurencji.
       • avatar
        Anonim20
        0
        Jeśli chodzi sam pomysł to ciekawy bo to co z YT się dzieje to porażka.
        Ktoś pisał o jakości filmów na YT w full HD (1080p) słabo doinformowaną osobą jest bo na YT 1080p lecą 8000-10000kb/s a 720p 4000-5000kb/s (a nawet więcej).
        Druga sprawa co ludziom przeszkadzają reklamy? Litości to ,że ktoś zarabia to źle? Z waszych kieszeni idą te pieniądzę? To jak jakby kupić piwo w sklepie,iść do baru tam je otworzyć i wypić.
        • avatar
         stalkerpl
         0
         gdyby chodziło o polski rząd to by to sprzedali i jeszcze dopłacili uzasadniając to tym ze w prywatnych rekach ten biznes lepiej by sie rozwijał.
         Nie wiem czy płakać czy śmiać się z tego ze rządzą nami idioci którzy juz większość majątku rozprzedali za grosze ale sami jesteśmy sobie winni, ktoś tych złodziei wybrał