Komputery

Microsoft przejmie Logitecha?

przeczytasz w 0 min.

Od kilku dni w Internecie aż huczy od spekulacji dotyczących możliwego przejęcia Logitecha przez amerykańskiego giganta z Redmond. Na samą wieść o tym, akcje szwajcarskiego koncernu poszły w górę o 12%. Jednak w rzeczywistości wiele osób w Logitechu, w tym współzałożyciel firmy, Daniel Borel, nie ma szczególnej ochoty na oddawanie się w ręce Microsoftu. Jednak to nie on dysponuje tutaj siłą sprawczą, zadecyduje to, czy koncern z Redmond będzie w stanie wykupić większościowy pakiet akcji Logitecha, do czego się podobno przygotowuje. Szwajcarski koncern wyceniany jest na około 9 miliardów franków szwajcarskich, czyli w przybliżeniu 8 miliardów dolarów.

Zakup Logitecha byłby na rękę Microsoftowi, który mógłby w ten sposób rozszerzyć nie tylko swoją ofertę myszek i klawiatur dla komputerów PC, ale również zwiększyć liczbę akcesoriów produkowanych dla konsoli XBOX 360 oraz przyszłych konsol firmy. Więcej, koncern z Redmond stałby się numerem 1 wśród producentów akcesoriów komputerowych. Z drugiej strony, aby do transakcji doszło, Microsoft musiałby najpierw zmierzyć się z urzędami antymonopolowymi, które wcale nie byłyby chętne na nią pozwolić.


Czy sprawa rozejdzie się po kościach, czy Logitech rzeczywiście zostanie przejęty przez giganta z Redmond, okaże się prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login