Oprogramowanie

Microsoft przyspiesza datę premiery SP1

przeczytasz w 0 min.

Mimo że ogłoszono, że SP1 dla Windowsa Vista został już ukończony i przekazany do produkcji, Microsoft rozzłościł wielu profesjonalnych pracowników IT, gdy poinformował, że poprawka nie pojawi się przed marcem. Microsoft podał, że póki co tylko testerzy będą mogli zapoznać się z Service Packiem 1 RTM (release to manufacture). W związku z tym, że uaktualnienie usuwa sporo błędów związanych z wydajnością, bezpieczeństwem i kompatybilnością, wielu producentów i twórców oprogramowania nie mogło doczekać się kiedy w ich ręce trafi poprawiona wersja. Tym większe jest ich rozczarowanie w świetle ostatnich informacji.

W chwili obecnej Microsoft stara się załagodzić niezadowolenie klientów informując, że SP1 pojawi się pod koniec tego miesiąca, czyli wcześniej niż dotąd zapowiadano i będzie dostępny dla subskrybentów MSDN i TechNet Plus. W związku z tym, że wielu twórców oprogramowania jest zapisanych w MSDN, na pewno niewybredne komentarze pod adresem Microsoftu osłabną.


Co więcej, firma ogłosiła także, że anglojęzyczni klienci programu Volume Licensing otrzymają SP1 jeszcze wcześniej, bo pod koniec tego tygodnia. Niektórzy nieanglojęzyczni programiści mogą być rozczarowani taką decyzją, szczególnie, że firma nie poinformowała kiedy pojawią się wersje w innych językach.

Pierwsi klienci, którzy otrzymali SP1 RTM byli testerami biorącymi udział w opracowywania SP1 Beta. Nowe uaktualnienie jest u nich już od piątku. Windows SP1 niesie ze sobą obsługę dla wielu kluczowych sprzętowych i programowych standardów, łącznie z takimi jak system plików exFAT, sieć bezprzewodowa 802.11n, IPv6 over VPN, czy Secure Socket Tunneling Protocol. Jeśli chodzi o graczy to powinno ich ucieszyć uaktualnienie DirectX 10 do DirectX 10.1, które obejmuje niewielkie poprawki w renderingu i sporo nowych narzędzi do tworzenia grafiki.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login