Przeglądarki WWW

Spartan i zintegrowana z nim Cortana zaprezentowane na wideo

przeczytasz w 1 min.

WinBeta opublikował materiał, w którym możemy zobaczyć, jak wygląda przeglądanie Internetu w Spartanie.

Microsoft Spartan to nowa przeglądarka giganta z Redmond, która ma szansę podbić serca wielu użytkowników w kwestii surfowania po Internecie. Jak na razie wiemy jednak niewiele na jej temat. Nawet na konferencji Microsoft nie zdradzono nam wielu szczegółów. Nic więc dziwnego, że użytkownicy domagają się większej dawki informacji.

Te otrzymamy już niedługo. Microsoft zdradził bowiem, że w najbliższym buildzie znajdziemy upragnionego Spartana. Portal WinBeta uprzedził wszystkich i dostał się w posiadanie wersji Windows 10 z nową przeglądarką. W internecie opublikowano wideo, na którym można zobaczyć pracę Spartana i Cortany, która została z nim mocno zintegrowana.

Trzeba przyznać, że rola asystentki będzie niebagatelna i znacznie umili i uprości proces przeglądania stron internetowych. Prosty przykład - odwiedzamy witrynę restauracji. Jeśli Cortana będzie posiadać informacje na jej temat, na górnej belce pojawi się jej ikona. Po jej kliknięciu z prawej strony wysunie się pasek z dodatkowymi danymi, takimi jak godziny otwarcia czy też informacjami kontaktowymi.

Inną, nie mniej ważną funkcjonalnością jest szybkie wyszukiwanie danych. Po zaznaczeniu jakiegoś fragmentu strony i wciśnięciu PPM pojawi się opcja "Zapytaj Cortanę". Funkcja ta wywoła pasek umieszczony na prawej stronie. Znajdziemy tam informację na temat zaznaczonych słów, jak definicja słowa, czy podanie składu danej potrawy i jej wartości odżywczych. A to wszystko bez konieczności otwierania nowej karty.

Ostatnią rzeczą, która nas zainteresowała, jest dynamiczne wyszukiwanie informacji na wpisywane w wyszukiwarce frazy. Jeśli wpiszemy początkowe litery słowa "pogoda", pod paskiem wyszukiwania zobaczymy skrót najważniejszych danych na ten temat (w tym przypadku prognoza pogody).

Wideo zaprezentowane przez WinBeta możecie obejrzeć poniżej:

Wydaje nam się, że Spartan z biegiem czasu zdobywa sobie coraz więcej entuzjastów. A co Wy myślicie o nowej przeglądarce?

Źródło: WinBeta

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  7
  "Spartana i zintegrowana z nim Cortana zaprezentowane na wideo"
  Przeglądarka nazywa się Spartan a nie Spartana...
  • avatar
   Anavrin990
   2
   Absoluty fantastik
   • avatar
    prime27pl
    -1
    Widać skończyły im się pomysły skoro chcą jechać na legendzie gier .
    • avatar
     snilmerg
     -4
     Osobiście używałem chrome, ale jak poszedłem na studia i dowiedziałem się ile danych gromadzi o nas google i M$, od razu zacząłem używać linuxa i firefoxa
     • avatar
      Konto usunięte
      -14
      Ale po co robią nową przeglądarkę do pobierania innych przeglądarek ? :D
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       الله أكبر