Mobile

Microsoft szykuje podwyżki w Windows Store - niestety całkiem spore

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Jeśli chodzi o nasz rynek to spodziewać należy się cen wyższych o około 20%.

Microsoft szykuje podwyżki w Windows Store

Niemal wszystkie ostatnie doniesienia związane z firmą Microsoft spotykały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Tym razem może być niestety inaczej, ponieważ szykują się podwyżki w sklepie Windows Store.

Oficjalnego komunikatu nie wydano, ale twórcy aplikacji zostali już poinformowani, iż lada chwila ich produkty oferowane będą w wyższych cenach. Użytkownicy Windows 8 oraz Windows Phone 8 szykować muszą się zatem na większe wydatki związane z zakupem aplikacji czy gier.

Podwyżki dotyczyć będą większości państw europejskich, w tym i Polski. Co gorsza, będą one dość spore. Jeśli chodzi o nasz rynek to spodziewać należy się cen wyższych o około 20%. Nowe ceny obowiązywać mają mniej więcej od połowy przyszłego miesiąca.

Wieści to z pewnością mało optymistyczne. Należy się jednak słowo wyjaśnienia co do przyczyn takiego obrotu sprawy. Wygląda na to, że jest to związane wyłącznie ze zmianami na rynku walut i wciąż rosnącą pozycją dolara. Nie widać tu złej woli samego Microsoftu.

Źródło: windowscentral

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mifczu
  2
  Dolar skoczył o 20%??? Coś mnie ominęło?
 • avatar
  wojciechoslaw
  2
  Ale jeśli dolar potem stanieje, to ceny już nie wrócą do poziomu przed podwyżką ;)
 • avatar
  mathewitp
  0
  Banda ignorantów. iOS taki tani sklep ma? Od kiedy?
  Od Andka zawsze będzie droższy tak samo jak IOS bo przynajmniej w obu tych firmach ponieważ każda nowo wydana aplikacja jest testowana co kosztuje.

  Ze swojej strony dodam, że jestem użytkownikiem Androida od banana i jak tak dalej pójdzie to z chęcią przesiądę się na WP.
 • avatar
  zawiasfx
  -1
  a myslalem ze juz drozej niz jest byc nie moze. widac zalezy im na jeszcze wiekszym dystansie do antka / ios.
 • avatar
  BariGT
  -2
  ide sie rozpłakać
 • avatar
  Detrioux
  -3
  I się zaczyna. Tak pięknie nigdy nie bedzie z M$
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  a niech podwyższają :) niech windows nadal "popularnieje" :P
 • avatar
  karolek1076
  0
  Ale co w tym takiego dziwnego? Przecież skoro Win8 ma być darmowy to na czymś muszą potem zarobić ;) Coś jak "darmowe" gry
 • avatar
  karolek1076
  0
  Ale co w tym takiego dziwnego? Przecież skoro Win8 ma być darmowy to na czymś muszą potem zarobić ;) Coś jak "darmowe" gry
 • avatar
  karolek1076
  0
  *Win10
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Dodać do tego należy dyrektywę UE nakazującą rozliczanie podatku VAT po stawkach lokalnych czyli kraju w którym się sprzedaje. Tak więc, dla Polski apki będą teraz obłożone podatkiem 23% a nie jak dotąd 15% (+8%) u MS czy 3% (+20%) u Apple. W iStore już chyba trochę sprzętu podrożało z tego co pamiętam...
  W Google Play ceny mogą się nie zmienić bo Gógiel już dawno stosował 23-procentowy VAT a "wyrównywać" kursów walut nie musi jeśli nie chce.