Aplikacje mobilne

Microsoft Translator trafia na Androida, iOS, a nawet Android Wear

przeczytasz w 1 min.

Translator Google ma nowego rywala.

Microsoft Translator

Microsoft już jakiś czas temu zdecydował się udostępnić swoje aplikacje mobilne na platformach konkurencyjnych dla Windows Phone. Systematycznie ich grono się powiększa, do czego teraz przyczynia się Microsoft Translator.

Aplikacja pojawiła się już na systemach Google Android i Apple iOS, a nawet Android Wear. To z kolei oznacza, że można będzie z niej skorzystać nie tylko na smartfonach i tabletach, ale także na zegarkach, co wbrew pozorom powinno być bardzo przydatne. Często może okazać się to bowiem rozwiązanie szybsze i wygodniejsze niż wyciąganie tabletu w celu przetłumaczenia kilku zdań.

Działania Microsoft Translator wyjaśniać chyba nie trzeba. Warto jednak wspomnieć, że aplikacja umożliwia tłumaczenie zarówno tekstu jak i mowy na aż 50 języków. Jeśli chodzi o tekst czy mowę źródłową to tutaj mówić trzeba o 27 językach. Nas najbardziej cieszyć powinno, że nie zapomniano o języku polskim.

Microsoft Translator wydaje się być obecnie niecno mniej rozbudowany niż Translator Google, ale producent zapewnia, że z czasem się to zmieni i aplikacja dorówna temu, co oferuje na Windows Phone. Jeśli tak się stanie to propozycja Google będzie miała bardzo poważnego rywala.

Źródło: play.google, gsmarena

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  3
  Jedna z niewielu aplikacji, która zdaje się mieć sens na SmartWatchu.
  • avatar
   Dudzio993
   0
   Ja byłbym zadowolony gdyby stworzyli taką aplikację z wersją Offline :)
   • avatar
    welll1
    0
    Rozpoznawanie mowy po Polsku działa tragicznie. Możliwe, że specyfika naszego języka jest trudna dla algorytmów.