Systemy operacyjne

Microsoft ujawnił datę premiery pakietu Office 2016 dla systemów Windows

przeczytasz w 1 min.

Czego spodziewać się po kolejnej wersji najpopularniejszego pakietu biurowego?

Office 2016

Nikt nie ma wątpliwości, iż udostępnienie Windows 10 to w tym roku zdecydowanie najważniejsze wydarzenie dla firmy Microsoft. Szykuje się ona jednak do jeszcze jednej dużej premiery - pakietu Office 2016 na systemach Windows.

O tym, iż doczekamy się tego już wkrótce sugerowały w ostatnich tygodniach pojawiające się nieśmiało przecieki. Producent dopiero teraz zabrał jednak w tej sprawie głos. Julia White, general manager of Office 365 Technical Product Management w firmie Microsoft, potwierdziła, iż Office 2016 pojawi się na komputerach pracujących pod kontrolą systemów Windows już 22 września. Termin ten dotyczy klientów indywidualnych. Firmy zainteresowane licencjami zbiorczymi poczekają chwilę dłużej - do 1 października.

Nie jest tajemnicą, iż Office 2016 tworzony jest głównie pod kątem przywoływanej już „dziesiątki”. Korzystać z jego dobrodziejstw będą mogli jednak również właściciele komputerów z Windows 7, Windows 8 oraz Windows 8.1.

Czego spodziewać się po kolejnej wersji najpopularniejszego pakietu biurowego? Na dokładne omówienie wszystkich jego funkcji przyjdzie jeszcze czas. Wypada jednak wymienić kilka najistotniejszych nowości. Do tych zalicza się bez wątpienia możliwość jednoczesnej edycji dokumentów przez kilka osób, głęboka integracja z One Drive, a także bezproblemowa obsługa załączników przez Outlook, zdecydowanie szersze możliwości w zakresie tworzenia i edycji tabel i kompletnie przebudowana Pomoc. Naturalnie nie obyło się bez zmiany interfejsu.

Office 2016 już od pewnego czasu dostępny jest w wersji Developer Preview, która cieszy się całkiem sporym wzięciem. Dzięki temu, chociażby na poniższym filmiku, zobaczyć można jak prezentuje się nowa wersja pakietu.


Źródło: blogs.office, indilens, WinBeta

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pusiasoft
  3
  Korzystam z testowej wersji Office'a 16 i bardzo go sobie chwalę. Interfejs różni się tylko tym od starszych wersji, że jest płaski, co tak naprawdę pozwala bardziej się skupić na pracy. Szybkość ładowania i płynność działania jest wzorowa.
  • avatar
   kokosnh
   0
   To bardziej pod tablety, jak ma się myszkę to taki 2013 jest idealny ( choć sam najdłużej pracowałem na 2003 i nie narzekam )
   • avatar
    AndreoKomp
    -3
    Masakra, ten Office wygląda jak by był przeznaczony do sześciolatków, które poszły wcześniej do szkoły. Widzę, że trend uwsteczniania się jest nadal aktualny haha :D Office 2003 wyglądał zdecydowanie lepiej. Ja rozumiem, że ma to być Office na wszystkie platformy, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na PC pozostał ten sam układ, a wyglądało to lepiej. Jak się patrzy na tego Office, to się chce wyciągnąć stary 15 letni komputer z szafy. Zdecydowanie pozostaje przy Office 2010.
    • avatar
     KamilSTI
     -4
     Czy to będzie wersja Spyware jak Win10 ?
     • avatar
      cochinek
      0
      Uzywalem kilka miesiecy office 2016 preview- z wygladu bez roznicy wiec nie wiem gdzie ta "zmiana interfejsu". Z funkcjonalnosci tez bez roznicy, word ciagle potrafi zmieniac czcionke, excel ciagle umie sumowac kolumny, a outlook ciagle potrafi sciagac maila.. a nie jednak nie potrafi.. z powodu braku office administrative templates do 2016 outlook nie mogl pobrac poczty w mojej organizacji..