Konsole do gier

Microsoft wprowadzi PayPal do Xboksa 360

przeczytasz w 1 min.

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mają powody do radości. Jeśli ktoś nie miał karty kredytowej, a chciał skorzystać z usługi Xbox Live i zakupić jakąś treść, nie miał wyboru - producent nie oferował innej formy płatności i trzeba było obejść się smakiem.


Konsola Xbox 360 (Fot. CNET.co.uk)

Obecnie sytuacja zmieniła się i Xbox Live będzie obsługiwał konta PayPal. Użytkownicy posiadający konta w serwisie będą mogli z nich korzystać, co jest dużą zaletą - konto w PayPal można założyć w łatwy sposób. Na pewno o wiele łatwiejszy niż to, co trzeba zrobić, aby stać się posiadaczem karty kredytowej.

Za pośrednictwem PayPala będzie można kupować, przynajmniej na razie, tylko punkty - tzw. Microsoft Points - na witrynie Xbox.com.

Innymi słowy, nowość wprowadzona przez Microsoft jest warta uwagi, ale nie jest tak idealnie, jak mogłoby się wydawać. Mimo wszystko mamy nadzieję, że polski oddział przygotuje podobną możliwość - dużo graczy nie ma kart kredytowych.

Być może również Sony pokusi się o podobne rozwiązanie w przypadku usługi PlayStation Network. Także w Polsce. Byłoby to mile widziane.

Źródło: Tom's Guide.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!