Systemy operacyjne

Microsoft wydał aktualizację Edge dla starszych wersji Windowsa

przeczytasz w 1 min.

Microsoft wydał aktualizację przeglądarki Edge opartej na Chromium dla użytkowników Windowsa 7 i 8.1.

Wsparcie dla Windows 7 zakończyło się w styczniu tego roku. Użytkownicy starszego systemu nie spodziewali się raczej żadnej aktualizacji od Microsoftu. Firma jednak pokusiła się o wydanie bonusowej aktualizacji, dzięki której na starszych Windowsach pojawi się nowa wersja przeglądarki Edge, oparta na Chromium.

Nowy Edge dla Windows 7 i 8.1

WindowsArea udostępnił zrzut ekranu, na którym widać nową aktualizację (KB4567409) Microsoft Edge w Windows Update. Przeglądarka powstała docelowo dla Windowsa 10 i pierwszy raz zawędruje wraz z automatyczną aktualizacją na starsze wersje systemu. Wcześniej można było ją pobrać i zainstalować jedynie ręcznie.

Aktualizacja Edge na Windows 7

Źródło: WindowsArea

Nowa wersja przeglądarki zostanie przypięta do paska zadań. Pojawi się również skrót na pulpicie. Jednak Edge nie zastąpi Internet Explorera (jak to miało miejsce w Windows 10), ani nie zmieni domyślnej przeglądarki w systemie.

Osoby, które wciąż nie chcą rezygnować z Windowsa 7, mogą cieszyć się obsługiwaną przez Microsoft przeglądarką Edge jeszcze do lipca 2021 roku. Po tym czasie warto przekonać się do wspieranego Windowsa 10 lub rozważyć zainstalowanie darmowego systemu operacyjnego.

Źródło: WindowsArea

Warto zobaczyć również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tribar
  5
  To ja poproszę, żeby Benchmark zamieścił jasną - także dla amatorów, aktualną instrukcję odinstalowania tego gówna Edge. Wpieprza się wszędzie. Chce zamienić domyślną przeglądarkę, którą wybrałem świadomie w komplecie z potrzebnymi rozszerzeniami/dodatkami (których Edge nie ma i nikt ich nie napisze dla takiego szajsu). Nawet pdf zaczął mi otwierać Edge - bez pytania, zmieniając samodzielnie obsługę rozszerzenia pdf.
  • avatar
   The_manieq
   3
   Jestem zwykłym użytkownikiem PC. W10 Pro używam od 2016 roku. Jedyny problem to że pewnego dnia drukarka nie chciała drukować (zadanie pojawiało się w kolejce i nic poza tym), pomogło usunięcie drukarki z systemu i restart. Dwa miesiące temu system zaliczył przesiadkę na Czerwonych i jednoczesny update z 1080 na 2060 super. Bez reinstalacji. Czytając o tych wszystkich problemach innych użytkowników 10, to chyba jestem szczęściarzem.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    czemu nie ma edge na XP ?