Ciekawostki

Microsoft wyłącza Outlooka Premium i odświeża Skype'a

przeczytasz w 1 min.

Użytkownicy programów Office i Skype powinni przygotować się na zmiany. Nie bardzo duże, ale mimo to znaczące.

Microsoft zapowiedział dwie niemałe zmiany w dwóch spośród swoich najpopularniejszych programów. Przede wszystkim…

Outlook pozbawiony pakietu Premium

Pakiet Premium jako płatne rozszerzenie Outlooka zadebiutowało w ubiegłym roku. Wśród najważniejszych funkcji znajdowały się: obsługa niestandardowych adresów oraz możliwość udostępnienia kalendarza, kontaktów i dokumentów. 

Usługa ta nie przetrwała zbyt długo, bo… właśnie jest uśmiercana (nowych użytkowników nie będzie, a starzy mogą korzystać do wygaśnięcia). Zawarte w niej funkcje staną się za to elementem płatnego chmurowego pakietu Office 365.

Na zmiany muszą również przygotować się użytkownicy komunikatora Microsoftu, ponieważ…

Skype doczeka się odświeżenia

Komunikator Skype najlepsze lata ma już za sobą, ale Microsoft chce, by program znów był atrakcyjny. Dlatego tez zdecydował się na odświeżenie jego interfejsu. Wygląda to dokładnie tak:

Skype nowy

Oprócz nowego wyglądu odświeżony Skype to także przebudowane wnętrze, dzięki czemu program ma lepiej działać. Są też nowe funkcje, takie jak tworzenie wydarzeń w kalendarzu z poziomu czatu, oznaczanie osób (@) w rozmowach grupowych, coś na styl Instagram Stories oraz tryb nocny.

Źródło: The Next Web, ghacks

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  freezoid
  0
  Co do Skype to mogliby w końcu dać użytkownikowi możliwość WYŁĄCZENIA wyciszania rozmówców gdy po drugiej stronie mikrofon wyłapie dźwięk.
  • avatar
   Mighn
   0
   Tak troszkę tylko w temacie, czy zna ktoś jakąś alternatywę dla Skype (darmową dodam) - bo zdarza się, że Skype zarzuci zadem i zmienia się w "Sypie się", i przydał by się czasem jakiś zamiennik ale jak sprawdzałem konkurencję to wszystko działało tylko gorzej...