Systemy operacyjne

Microsoft zapowiada nowy system operacyjny dla komórek

przeczytasz w 1 min.

Ledwie kilka dni temu Steve Ballmer przyznał - Windows dla komórek jest słaby, a co więcej - chwalił za działania na polu mobilnych OSów swoich największych rywali - Apple i Google.

Być może Microsoft postanowił posypać głowę popiołem po to, by uwiarygodnić wysoką jakość swojego nowego produktu, zrodzonego z "nauki na błędach". Windows Embedded Handeld ma być bowiem tym, co nie udało się ani Windows Mobile 6.5, ani Windows Phone 7.0. Mowa o zupełnie nowej linii OSów.

Tak przynajmniej wygląda stanowisko giganta z Redmond. Zdaniem amerykańskiej prasy oprogramowanie traktować należy ze sporym przymróżeniem oka, w kategorii "łatki" na wcześniejsze produkty Microsoftu. Embedded Handheld charakteryzować ma bowiem cel w jakim został stworzony - obsługa klientów biznesowych, a firma chce uzyskać ten efekt poprzez zaktualizowanie systemów już istniejących - głównie Windows Mobile 6.5.

W tym wszystkim najbardziej niepokoi fakt, że Microsoft zamiast przedstawić jednolity program naprawy swoich mobilnych aplikacji, prowadzi w dalszym ciągu politykę "rozdrabniania". W sytuacji kiedy Google staje na głowie, by już wkrótce nie było podziału ani na poszczególne wersje, ani modele Androida, tego typu poczynania wydają się wysoce niepraktyczne. Czyżby firma dowodzona przez Ballmera dalej nie wiedziała do końca, w którym kierunku podążyć?

Źródło: CNet

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jak pamiętam Ballmer wspomniał ze android to system bez przyszłości.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Zamiast wydawać ciągle nowe produkty mogli by zająć się poprawą obecnych.
   • avatar
    Piotr Cyrek
    0
    Heh, przeczytałem Obama i przypomniał mi się odcinek "Euro 2012" z Generała Italii. Polecam. Wystarczy wpisać w youtube.com:

    GENENERAŁ ITALIA - EURO 2012 (odc.115)
    • avatar
     Piotr Cyrek
     0
     Ciekawe. Byłem pewny, że komentuję news o Obamie i odcinaniu internetu. Dziwne, dziwne.
     • avatar
      szawel
      0
      Jak dla mnie największym osiągnięciem mobilnym jest dla niech 6.1 Pro. 6.5 i 7 to powalone zamulające osły. Wydaje mi się też, że nic nowego nie urodzą. Już na pewno nic dobrego.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       MS strzela sobie samobóje, pewnie aplikacji nie będą kompatybilne z inny systemami mobile.
       • avatar
        dzemski
        0
        po ostatnich przygodach z WM 6.1Pro na Toshibie G810 darowałem sobie używanie smartfonów z Windowsami. Teraz mam Androida i powiem szczerze, wreszcie da się na tym coś zrobić, nie wiesza się co godzinę i nie pożera akumulatora raz na jakiś czas w tempie 100% w ciągu 2 godzin (mimo, że taskmanager pokazuje, że nic nie jest włączone). Jednak WM5.0 to był ostatni z mobilnych windowsów działający poprawnie i sprawnie.