Ciekawostki

Ten robot to najlepsze co dziś zobaczycie - MIT Mini Cheetah robi wrażenie

przeczytasz w 1 min.

Najnowszy owoc genialnych inżynierskich umysłów z Massachusets Institue of Technology robi olbrzymie wrażenie. Oto przed Państwem Mini Cheetah.

Cheetah to robot, który od lat zachwyca swoją sprawnością. Teraz inżynierowie z instytutu MIT zaprezentowali jego mniejszą wersję, która robi jeszcze większe wrażenie. 

Podobnie jak jego większy brat, Mini Cheetah nie ma problemów z utrzymywaniem równowagi nawet w nieco trudniejszym terenie, a jeśli już się przewróci (co może, choć nie musi być związane z butem niemiłego inżyniera), w mig staje na cztery nogi. Mniejszy i lżejszy (bo ważący tylko 9 kilogramów) robo-gepard jest jednak szybszy (bo rozpędza się nawet do 2,45 m/s) i jeszcze zwinniejszy.

Bieganie w liściach, podskakiwanie na wszystkich nogach, bezpieczne lądowanie po locie, wyginanie się w nienaturalny sposób, a nawet wykonywanie salta w tył – z każdą z tych czynności Mini Cheetah radzi sobie po prostu świetnie. Nie musicie zresztą wierzyć nam na słowo, bo wszystko to zostało utrwalone na filmie, który możecie obejrzeć poniżej:

Imponująca to rzecz, ale czy ma jakieś praktyczne zastosowanie? Inżynierowie z MIT chcą wykorzystywać tego typu roboty (zarówno te mniejsze, jak i większe) podczas misji ratunkowych. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko trzymać kciuki za dalszy rozwój.

Źródło: MIT, Digital Trends, SlashGear

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  15
  Zazdroszczę pracownikom MIT pracy. Świetnie się "bawią" i jeszcze za to dostają pieniądze. Szkoda że w Polsce nie ma podobnych przedsięwzięć.
  • avatar
   StartX_pl
   0
   Tyle w temacie

   https://www.youtube.com/watch?v=7jD_FzZ5bXg
   • avatar
    bodziokrak
    -6
    Dzień sądu jest bliski.