Laptopy

Mobilne i7 jeszcze w tym roku

przeczytasz w 1 min.

Jak podaje dziś serwis Fudzilla.com, Intel zapowiedział jeszcze w tym roku wydanie mobilnej wersji procesorów quad-core opartych o mainstremową część rodziny i7 Nehalem. Są one znane jako Lynnfield, a w przypadku mobilnej wersji zostaną nazwane Clarksfield. Będzie to pierwszy Nehalem przeznaczony dla notebooków. 

Używać będą mobilnej wersji 5 chipsetu M. Mają mieć 4 rdzenie, 8 wątków i będą wpółpracować z pamięciami w trybie dual-channel. Prawdopodobnie pojawią się na rynku w połowie tego roku. To świetna wiadomość dla użytkowników notebooków. Procesory z serii i7 są wykonane w nowoczesnej technologii 45nm i charakteryzują się wysoką wydajnością. 

Powstanie także drugi chip na tę platformę. Będzie to układ Dual-Core zbudowany w technologii 32nm z czterema wątkami oraz ze zintegrowanym układem graficznym w technologii 45nm. Będzie to najprawdopodobniej mobilna wersja deskopowego procesora z rodziny Clarksdale, montowanego w jednostkach stacjonarnych.

Źródło: fudzilla.com

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suntzu
  0
  to dlaczego to i7? Wygląda to na i5 znowu marketing. Tak samo jak NV zrobiła z 260, które do laptopów jest mocno okrojone.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   No ja czekam co pokaże Arrandale i zintegrowana grafika, bo ta wersja 4-core pewnie będzie topić plastikowe obudowy w laptopach ;)