Procesory

Mobilne procesory Lynnfield w trzecim kwartale 2009 roku

przeczytasz w 1 min.

Aktualnie na rynku mobilnym w laptopach wciąż dominują procesory T9800, które już niebawem zastąpione zostaną przez układy cztero-rdzeniowe. Mowa tutaj oczywiście o procesorze Lynnfield wykonanym w 45 nm procesie technologicznym, bazującym na architekturze Nehalem. Układ trafi do komputerów przenośnych w trzecim kwartale 2009 roku.

Trzeba jednak zaznaczyć, że zastąpienie procesorów Dual Core na cztero-rdzeniowe odpowiedniki nie jest jednoznaczenie dobrym posunięciem, ponieważ takowe układy charakteryzują się dużo większym zapotrzebowaniem na energię elektryczną i emitują więcej ciepła, co sprawi trudności w jego odprowadzaniu.

Koszty laptopów z układami Lynnfield mogą wzrosnąć co jest spowodowne między innymi zintegrowanym kontrolerem pamięci DDR3.

Ceny oscylować będą się zawierać w przedziale od 300 do 1000 $.

źródło: Fudzilla

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    różnica będzie w cenie która będzie nieatrakcyjna, baterii która będzie albo musiała być klasę wyższa przez co droższa albo będzie znacznie krócej wytrzymywać oraz nowe laptopy będzie można zasygnować: Patelnia, bo przy 4 rdzeniach i odpowiednich komponentach będzie sie grzał odpowiednio mocno