Chłodzenie

Modularne wentylatory od Sharkoon

z dnia
Andrzej Michalski | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Andrzej Michalski
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Sharkoon przedstawiła nową generację wentylatorów Silent Eagle SE. Produkty będą dostępne w dwóch wersjach: 80120 mm. Charakteryzują się "modularnym systemem okablowania", bowiem producent dołączył do zestawu 4 kable: PWM, 12V, 9V oraz 7V, o długości 30 cm każdy. Gdy zechcemy zmienić napięcie w celu obniżenia poziomu hałasu, wówczas wystarczy podłączyć odpowiedni kabelek. Dodatkowo można nabyć za odpowiednią opłatą (2,49 euro), kabel o długości 60 cm.

Model 80 mm rozpędza się maksymalnie do 2000 RPM, wytwarzając przy tym hałas do 22 dBA, natomiast 120 mm do 1200 RPM (20,5 dBA). Premiera nowych produktów ma nastąpić podczas targów CeBIT, cenę określono odpowiednio na 11 i 13 euro.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  torture
  Kurde, dobry pomysł. Przydałoby się takie coś we wszystkich wentylach. Pomijając już dostosowywanie napięcia, to jak nie jest używany, można wywalić kabel, który nie musi się walać po obudowie :)
 • avatar
  maciek1o3s
  Większy ma mniej mocy?
 • avatar
  19arek93
  A tak swoją drogą pomysł może i fajny, ale raczej dla majętnych ludzi bo kto przy zdrowych zmysłach płaciłby za 3 dodatkowe kable?
 • avatar
  Konto usunięte
  No nie jest takie drogie.
 • avatar
  reaktywator
  Jak dla mnie to pomysł nietrafiony od czego są regulatory obrotów.
  Zakładają że mam taki wntylator oglądam sobie film chciałbym mieć siszę zmieniam kabel na 7V film sie kończy i co pograło by się no ale w obudowie gorąco no to otwieramy zmieniamy kabel na 12V
  Do bani z takim patentem