• benchmark.pl
 • Gry
 • Polowania na wielkie potwory jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Gry

Polowania na wielkie potwory jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze

przeczytasz w 1 min.

Choć już od kilku miesięcy Capcom szykował swoich fanów na duże ogłoszenie związane z Monster Hunter, swoją najbardziej dochodową marką, zapowiedź nowej gry podczas gali VGA 2023 rozpaliła emocje. Czy Monster Hunter Wilds okaże się równie wielki jak Monster Hunter: World?

Czy jest ktoś kto nie zna serii Monster Hunter? Ta niezwykła marka cieszy się nieustającą popularnością już od blisko 20 lat. Przez ten czas zdążyła wyjść poza konsole Nintendo, zadebiutować na urządzeniach mobilnych, a nawet doczekać się wysokobudżetowego, hollywoodzkiego filmu. Dlatego nie dajcie się zwieść pozorom - ogłoszenie nowej gry z tej serii to równie duży kaliber co zapowiedź Blade od Arkane Studios, Senua’s Saga: Hellblade 2 czy fenomenalnie wyglądającego Exodus.

Monster Hunter Wilds, który ma pojawić się na PS5, Xbox Series X i PC, może być bowiem kontynuatorem doskonałego Monster Hunter: World, które swoim rozmachem i sieciowymi mechanikami przyciągnęło do tej serii nowych graczy. Skąd takie przypuszczenie? Zobaczcie zwiastun. 

Monster Hunter Wilds powalczy z GTA 6

Możecie się teraz śmiać, bo przecież GTA 6 i Monster Hunter Wilds dzieli przepaść. Tematycznie na pewno, ale nie w kwestii daty premiery. Oba tytuły zapowiedziane zostały bowiem dopiero na 2025 rok. Pamiętając zaś huczne debiuty ostatnich, większych odsłon Monster Huntera można przypuszczać, że Capcom ze swoją premierą celować będzie w początek 2025 roku… czyli zapewne tak samo jak Rockstar z GTA 6.

Wynika to ponoć z ujawnionych raportów finansowych Take-Two wskazujących na rekordowe zyski w roku fiskalnym 2024-2025, a ten zazwyczaj kończy się 31 marca. Oczywiście, możemy się mylić, może któryś z tych tytułów się spóźni, ale i tak rok 2025 już teraz zapowiada się nadzwyczaj gorąco.

Źródło: Video Game Awards 2023

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  owatanka
  2
  Monster hunter nie powalczy z gta bo gta jest dostepne praktycznie dla kazdego do pogrania natomiast monster hunterj podobnie jak seria souls jest raczej dla waskiej grupy odbiorcow.
  Czekam na obie gry ale chyba bardziej na MH niz gta chociaz gta 6 bedzie chyba jeszcze bardziej "amerykanskie" niz do tej pory moze byc ciekawie :)