• benchmark.pl
 • Gry
 • Wymagania Mortal Kombat 1. Brutalna gra łagodna dla pecetów
Gry

Wymagania Mortal Kombat 1. Brutalna gra łagodna dla pecetów

przeczytasz w 1 min.

Poznaliśmy oficjalne wymagania Mortal Kombat 1 – zapowiedzianej kilka dni temu nowej odsłony, dającej nowy początek tej serii bijatyk. Gra będzie brutalna, ale nie dla naszych komputerów.

Mortal Kombat 1 – wymagania sprzętowe

Zapowiedź Mortal Kombat 1 za nami i pojawiają się teraz kolejne informacje. Najnowszą są wymagania, które okazują się nieszczególnie wysokie. Przede wszystkim gra nie potrzebuje zbyt wiele pamięci: twórcy „rekomendują” 8 GB RAM-u, co może być naprawdę miłą niespodzianką. Obejdzie się też bez topowych komponentów: w zupełności wystarczy kilkuletnia i-piątka z kartą GTX 1080 TI lub Ryzen 5 z Radeonem RX 5700 XT. To zdecydowanie niższe wymagania niż w przypadku największego konkurenta, czyli gry Street Fighter 6

Konfiguracja minimalna:

Konfiguracja zalecana:

Niestety twórcy nie zdecydowali się zdradzić, jakie konkretnie rozdzielczości, płynności i ustawienia graficzne kryją się pod określeniami „minimalna” i „zalecana” konfiguracja. Można jednak przypuszczać, że ta pierwsza to Full HD/30fps na niskich, a druga – Full HD/60fps na średnich lub wysokich. 

Premiera Mortal Kombat już we wrześniu

Oprócz pecetów gra Mortal Kombat 1 trafi również na konsole Xbox Series X|S, PlayStation 5 i Nintendo Switch. Premiera wszystkich wersji odbędzie się 19 września 2023 roku. Oficjalnie potwierdzono też, że możemy liczyć na spolszczony interfejs i polskie napisy. 

Źródło: Warner Bros., Wccftech

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Maryja
  0
  Małe wymagania z jednej strony ok, z drugiej może się okazać że grafika będzie przeciętna
  • avatar
   Diuran
   0
   Strasznie łagodna, jedyne 100GB! dysku ehh
   • avatar
    fitgame
    0
    Coś jest nie tak z tymi wymaganiami. Te minimalne na bank nie odnoszą się do 30 klatkę FHD.Przykładowo w MK11 przy takiej wydajności gra online nawet się nie uruchomi. Jeśli już to może być 60 klatek w HD. Nie chce mi się wierzyć żeby w zalecanych było tylko 8gb RAM jeśli MK11 na maksymalnych detalach korzystał z 12-13GB. Nie sądzę żeby MK1 miał być graficznym krokiem w tył.
    • avatar
     Zero-Cool
     0
     Łooo wzieli się za optymalizację i to grubo, zawsze mnie to dziwiło jak duże wymagania może mieć bijatyka wyświetlająca trochę tła i 2 walczące postacie.