Smartfony

Moto X nie pojawi się w Europie - Motorola nie porzuca jednak naszego kontynentu

przeczytasz w 1 min.

Motorola zapewnia, że jej produkty już w najbliższej przyszłości zawitają na nasz kontynent i będą one blisko związane z Moto X właśnie.

Motorola Moto X smartfon Europa dostępność

Jeszcze przed premierą smartfona Moto X zapowiadano, że będzie on najważniejszym modelem w ofercie Motoroli. Producent podkreśla to na każdym kroku, ale jednocześnie nie zamierza zaoferować go wszystkim zainteresowanym.

Smartfon w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje już w drugiej połowie sierpnia. Producent ma w planach wprowadzenie go do sprzedaży także na rynek kanadyjski oraz południowoamerykański. Jak wyglądają szanse na to, że pojawi się on również w Europie?

Niestety są one zerowe, bo producent zapowiedział oficjalnie, że Moto X nie będzie dostępny w Europie. To bez wątpienia przykra informacja, której jednak można było się spodziewać. Motorola zapewnia jednak, że jej produkty już w najbliższej przyszłości zawitają na nasz kontynent i będą one blisko związane z Moto X właśnie.

"Nie ma żadnych bezpośrednich planów związanych z wprowadzeniem Moto X na rynki w Europie, ale chcemy wprowadzić na ten kontynent inne produkty będące częścią nowej rodziny. Moto X to dopiero początek."

Tyle jeśli chodzi o informacje oficjalne. Za kulisami mówi się natomiast, że do Europy trafić mogą nieco tańsze smartfony, rzeczywiście należące do rodziny, której pierwszym członkiem została Moto X.

"Moto X jest marką, nad którą najbardziej się teraz koncentrujemy. W ciągu kilku miesięcy pojawią się nowe produkty z nią związane."

Czy Motorola postępuje słusznie nie dając Europejczykom Moto X, a planując dla nas coś tańszego i zapewne jednocześnie nieco słabszego?

Źródło: theverge

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Szkoda, bo telefon zacnie się prezentuje, ale nie oszukujmy się - nawet gdyby telefon trafił do Europy i w tym także do Polski, cena wcale nie byłaby okazyjna nawet jak za 2 rdzenie.
  Ale faktem jest, że im więcej fonów na rynku, tym konkurencja większa i walka cenowa o klienta.
  • avatar
   Radical
   1
   Motorolo niechcesz naszych pieniedzy to nie. Bez laski :)
   • avatar
    hideo
    -2
    szału ta Motka nie robi, wśród 2rdzeniowych wolałbym Sony
    • avatar
     Konto usunięte
     -16
     A po co Nam chińskie gówno zwane "Motorolą"? Mamy telefony Sony i Samsung, to Polakowi wystarczy do szczęścia.