Telefony

Motorola W233 - telefon ze zużytych butelek

przeczytasz w 1 min.

Już za kilka dni na targach CES amerykański gigant telekomunikacyjny zeprezentuje pierwszy na świecie telefon wykonany ze zużytych butelek. Będzie to Motorola W233 Renew.

Koncern chwali się, że po raz pierwszy w historii udało się stworzyć telefon komórkowy bez emitowania do atmosfery żadnych gazów cieplarnianych. Podczas produkcji zużyto też 20% mniej energii niż przy zastosowaniu tradycyjnych technologii. Do tego urządzenie będzie sprzedawane w niewielkich pudełkach w całości stworzonych z recyklowanego papieru. Nowa komórka jawi się więc jako prawdziwie ekologiczny produkt.

Motorola W233 Renew trafi do sprzedaży między innymi w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy dotrze do Europy. Jej cena również nie jest jeszcze znana.

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Brawo dzieki temu zupelnie zatrzymamy proces ocieplania sie klimatu
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   :) Pewnie cena jako że to nowość to jak na tak mało zaawansowany telefon będzie wysoka a szkoda...Może ludzie by sie rzucili na to jakby cena była po prostu low endowa jak sama konstrukcja
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "stworzyć telefon komórkowy bez emisji do atmosfery żadnych gazów cieplarnianych"
    Czy aby na pewno??
    Bateria także pochodzi z recyklingu??
    • avatar
     0
     Mam wrażenie, że trochę emisji jednak było, ale Motorola zasponsorowała zasadzenie paru lasów i wyszło na zero.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      " Podczas produkcji zużyto też 20% mniej energii niż przy zastosowaniu tradycyjnych technologii." A ile to jest 80% energii? - to ja wam powiem - TONY gazow cieplarnianych. Chyba za bardzo chcieli zablysnac, albo ktos ciulowo przetlumaczyl takzwana gre slow z ang na pl