Internet

mPay Wallet: bezpieczny portfel MasterPass

przeczytasz w 1 min.

Według zapewnień producenta jest to „najbezpieczniejszy portfel w technologii MasterPass”.

mPay

Polski dostawca rozwiązań z obszaru płatności mobilnych – mPay – wprowadził do swojej oferty usługę mPay Wallet. Według jego zapewnień jest to „najbezpieczniejszy portfel w technologii MasterPass”

Czym mPay Wallet zasłużył sobie na takie miano? Zastosowaniem mechanizmu uwierzytelniania OTP, czyli unikalnym kodem SMS wysyłanym przy każdej transakcji. W większości przypadków podobne portfele zabezpieczane są czterocyfrowym PIN-em. Według mPay rozwiązanie OTP jest lepsze, bo eliminuje możliwość włamania na konto.

mPay Wallet to jeden z pierwszych w Polsce portfeli w technologii MasterPass. Polega ona na możliwości zarejestrowania swoich kart płatniczych w „elektronicznym portfelu” i dokonywaniu później zakupów w sklepach internetowych bez konieczności podawania danych kart za każdym razem.  Wystarczy jedno kliknięcie, wpisanie loginu i uwierzytelnienie – w tym przypadku przez OTP. Lista sklepów obsługujących to rozwiązanie wydłuża bardzo dynamicznie i już dziś jest bardzo pokaźna.

„Prowadzenie projektu takiego jak mPay Wallet to ogromna odpowiedzialność, która nie tolerujeżadnych kompromisów w kwestiach bezpieczeństwa. Naszym priorytetem było zaoferowanie najbezpieczniejszego, z punktu widzenia użytkowników, portfela w technologii MasterPass na polskim rynku. Właśnie dlatego standardowo stosowane uwierzytelnianie z pomocą mPIN-u zastąpiliśmy gwarantującym maksymalne bezpieczeństwo uwierzytelnianiem OTP” – powiedział Maciej Orzechowski, prezes mPay.

Obecnie bezpłatna usługa mPay Wallet dostępna jest w wersji przeglądarkowej. Polska firma zamierza jednak udostępnić portfel także w formie aplikacji mobilnej, co znacząco zwiększy komfort użytkowania i możliwości. 

Źródło: mPay, MasterCard

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kenjiro
    0
    A jaka to jest alternatywa dla już stosowanego PayU czy dotPay? W przypadku użycia tychże nie muszę podawać żadnych danych z karty, a tylko zalogować się u swojego dostawcy karty (konta bankowego), a login i hasło do konta bankowego trzymać w KeePass lub ew. w LastPass/OnePass.
    Widzę za to minusy - konieczność podawania danych karty to ryzyko nieuprawnionego pobrania z konta, a w Polsce kultura zwrotów (chargeback) dla kart kredytowych nie jest na tak wysokim poziomie jak na zachodzie.