Karty graficzne

MSI szykuje GeForce GTX 980 Ti w wersji Lightning - premiera tuż tuż

przeczytasz w 1 min.

GeForce GTX 980 Ti Lightning powinien zainteresować entuzjastów i overclockerów - zwłaszcza tych, którzy lubią wyciskać z podzespołów siódme poty.

MSI GeForce GTX 980 Ti Lightning karta graficzna
Nadchodzi burza...

Jeszcze w czerwcu pojawiły się plotki o karcie graficznej MSI GeForce GTX 980 Ti w wersji Lightning, która głównie miałaby zainteresować entuzjastów i wymagających overclockerów. W sieci pojawiły się kolejne przecieki na jej temat, co może wskazywać na zbliżającą się premierę akceleratora.

Oczywiście, producent jeszcze nie powiedział wprost o jaki model chodzi, ale nie trzeba być wróżbitą Maciejem, by połączyć kilka faktów i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Dokładna specyfikacja akceleratora jeszcze nie jest znana, ale na pokładzie na pewno znajdzie się procesor graficzny Maxwell GM200 z 6 GB pamięci GDDR5 384-bit. Dodatkowo powinniśmy się spodziewać potężnej sekcji zasilania i innych funkcji, które ułatwią podkręcanie – zwłaszcza przy zastosowaniu niekonwencjonalnych metod chłodzenia (np. ciekłego azotu).

Nowe przecieki ujawniły zarys chłodzenia – tak jak wcześniej podejrzewaliśmy, karta wykorzystuje konstrukcje z dwoma wentylatorami. Spostrzegawczy mogą się jeszcze dopatrzyć powiększonej płytki drukowanej, a także przynajmniej jednego wyjścia DVI i jednego złącza SLI.

MSI GTX 980 Ti Lightning - zapowiedź karty graficznej
...która przemieni GeForce'a GTX 980 Ti

Co prawda jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie nastąpi premiera 980 Ti w wersji Lightning, ale zainteresowani już mogą szykować pieniądze, bo na pewno jest to kwestia kilku lub kilkunastu dni. Już nie możemy się doczekać!

Źródło: profil MSI Global i MSI Europe na portalu Facebook, inf. własna

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  12
  powinna być odpowiedź ,, nie mam kasy, więc po co ''
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   Jak zwykle nie opłacalny sprzęt.
   • avatar
    Blashix
    -7
    Karta dla bogaczy.
    • avatar
     Dudziorvsky
     0
     A ja myślę że tam będą 2 duże wentylatory i jeden mniejszy. Tak jak w 290x
     • avatar
      mixolaj
      0
      Zobaczymy jak wypadnie w testach.