Laptopy

MSI Wind już za miesiąc na rynku

przeczytasz w 0 min.

Fani przenośnych, niskobudżetowych laptopów z pewnością nie mogli doczekać się kolejnych modeli urządzeń stanowiących odpowiedź na popularne Eee PC Asusa. Ten od miesięcy oferuje pierwszą serię urządzeń, a już niebawem wprowadzi na rynek unowocześnioną linię – serię 9. Microstar od jakiegoś czasu zapowiadał, że pokaże własne rozwiązanie, które będzie bezpośrednio konkurować z Eee PC. Producent dotychczas przedstawił zdjęcia urządzenia i podał do wiadomości, że MSI Wind dostępny będzie z ekranem o przekątnej 8.9 cala lub 10 cali. Już teraz wiadomo, że przenośny komputer zadebiutuje 3 czerwca. Ta data wyraźnie pokrywa się z pierwszym dniem targów komputerowych Computex na Tajwanie.

MSI zaproponuje użytkownikom platformę opartą na procesorze Intel Atom – zegar taktowany częstotliwością 1.6GHz. Ponadto wewnątrz obudowy znajdzie się 2.5-calowy dysk twardy o pojemności 80GB. Będzie to pewna odmiana w porównaniu z Eee PC, które zasilane są dyskami Flash o znacznie mniejszej pojemności. MSI Wind będzie miał od 512MB do 1GB pamięci RAM. Co ciekawe, użytkownik będzie mógł wybrać system operacyjny: Windows XP Home Edition lub Novel's SUSE Enterprise Version.

Laptopy będą dostępne w kolorach: biały, czarny i różowy. Ich ceny powinny oscylować w przedziale od 299 do 699€ w zależności od konfiguracji i wybranego systemu operacyjnego. Oczywiście jak zwykle nic nie wiadomo na temat potencjalnej premiery w Polsce. Miejmy jednak nadzieję, że MSI lepiej się postara od Asusa ;]

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!