Laptopy

MSI Wind już za miesiąc na rynku

przeczytasz w 0 min.

Fani przenośnych, niskobudżetowych laptopów z pewnością nie mogli doczekać się kolejnych modeli urządzeń stanowiących odpowiedź na popularne Eee PC Asusa. Ten od miesięcy oferuje pierwszą serię urządzeń, a już niebawem wprowadzi na rynek unowocześnioną linię – serię 9. Microstar od jakiegoś czasu zapowiadał, że pokaże własne rozwiązanie, które będzie bezpośrednio konkurować z Eee PC. Producent dotychczas przedstawił zdjęcia urządzenia i podał do wiadomości, że MSI Wind dostępny będzie z ekranem o przekątnej 8.9 cala lub 10 cali. Już teraz wiadomo, że przenośny komputer zadebiutuje 3 czerwca. Ta data wyraźnie pokrywa się z pierwszym dniem targów komputerowych Computex na Tajwanie.

MSI zaproponuje użytkownikom platformę opartą na procesorze Intel Atom – zegar taktowany częstotliwością 1.6GHz. Ponadto wewnątrz obudowy znajdzie się 2.5-calowy dysk twardy o pojemności 80GB. Będzie to pewna odmiana w porównaniu z Eee PC, które zasilane są dyskami Flash o znacznie mniejszej pojemności. MSI Wind będzie miał od 512MB do 1GB pamięci RAM. Co ciekawe, użytkownik będzie mógł wybrać system operacyjny: Windows XP Home Edition lub Novel's SUSE Enterprise Version.


Laptopy będą dostępne w kolorach: biały, czarny i różowy. Ich ceny powinny oscylować w przedziale od 299 do 699€ w zależności od konfiguracji i wybranego systemu operacyjnego. Oczywiście jak zwykle nic nie wiadomo na temat potencjalnej premiery w Polsce. Miejmy jednak nadzieję, że MSI lepiej się postara od Asusa ;]

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login