Płyty główne

MSI Z170A Gaming M5, M7 i M9 ACK: płyty pod Skylake dla graczy

przeczytasz w 1 min.

Modele MSI Z170A Gaming M powinny zainteresować wymagających graczy, którzy planują budowę komputera na bazie procesorów Intel Skylake.

MSI Z170A Gaming M5, M7 i M9 ACK płyty główne

Firma MSI chwali się kolejnymi płytami głównymi z podstawką LGA 1151 pod nadchodzące procesory Intel Skylake - tym razem przyszła pora na modele dla wymagających graczy.

W ofercie producenta pojawią się co najmniej trzy płyty główne z serii Z170A Gaming M, które zostały zaprojektowane z myślą o wymagających graczach - nie tylko ze względu na efektowne wzornictwo, ale też oferowaną funkcjonalność (m.in. dobrej jakości układ dźwiękowy i sieciowy).

Z170A Gaming M5 to najniższy z ujawnionych modeli, który dysponuje podstawowym zestawem złączy. Dla pamięci przeznaczono cztery banki DDR4, natomiast dla dysków po dwa SATA 6 Gb/s, SATA Express i M.2. Z kolei dla kart rozszerzeń przeznaczono cztery złącza PCI-Express 3.0 x1 i trzy PCI-Express 3.0 x16 (w tym dwa wzmocnione).

Z170A Gaming M7 oferuje podobne możliwości, ale producent zdecydował się na obudowanie tylnego panelu. Dodatkowo zastosowano wydajniejszą sekcję zasilania (14 zamiast 10 faz) oraz przyciski łatwego dostępu do włączania i restartowania komputera.

MSI Z170A Gaming M9 ACK płyta główna - Reactive Armor
Osłona Reactive Armor to jedna z nowości w płytach głównych MSI z serii Z170A

Dla najbardziej wymagających graczy przygotowano model Z170A Gaming M9 ACK, gdzie sekcja zasilania jest chłodzona pokaźnym radiatorem z wbudowanym blokiem wodnym. Producent zdecydował się też na obudowanie sekcji układu dźwiękowego, a także zastosowanie osłony usztywniającej laminat (Reactive Armor). Na tylnym panelu znalazła się też bezprzewodowa karta sieciowa dla graczy.

Źródło: MSI

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MarTum
  3
  Smutne co oni robią z obrazem społeczności PC.
  Killery, gamingi, kolorowe świecidełka, miniguny na płytach i inne bajery jarające góra 12 latków.
  • avatar
   arteek84
   3
   Z taką płytą główną trzeba się zaopatrzyć w nową obudowę w wersji z dwoma oknami żeby każdy mógł podziwiać również tył płyty :D
   • avatar
    KomaNdoRamBoo
    1
    zróbcie zielone płyty
    • avatar
     kokosnh
     0
     Ale może jest w tym sens, płyta nie będzie się aż tak wyginać, podczas wkładania RAM-u, czy przez ciężkich radiatory AC na CPU.
     • avatar
      Konto usunięte
      -3
      Kopiuj z Asus - Wklej do msi... Nic więcej. Mogli by się wykazać i stworzyć własny styl, ale po co? Ważne że "bakplejt" jest :P
      • avatar
       macieqq
       -10
       ahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaha
       • avatar
        Renji
        0
        W mojej ocenie te płyty nie powinny sie nazywać "dla graczy", tylko "dla stylistów" (nie wiem czy można tak nazwać osoby zajmujące się tuningiem wizualnym komputerów, ale wiadomo o co chodzi).