Ciekawostki

Multikino VR - są już trzy takie punkty w Polsce

przeczytasz w 1 min.

Szczecińskie centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy jest trzecim punktem na mapie Polski, w którym dostępne jest Multikino VR by Samsung – kino, w którym to widz decyduje o tym, co widać na ekranie.

Zakładasz na głowę gogle Samsung Gear VR (ze smartfonem Galaxy S8 w środku) oraz słuchawki marki AKG i przenosisz się w inny wymiar – taka właśnie atrakcja jest już dostępna w trzech punktach na mapie Polski znanych jako Multikino VR by Samsung.

Po dwóch salach w Warszawie (Złote Tarasy i Targówek), kino rzeczywistości wirtualnej zostało otworzone w Szczecinie, a konkretnie w centrum handlowo-rozrywkowym Galaxy. Na klientów czeka tam 15 obrotowych foteli i wspomnianych we wstępie zestawów.

Multikino VR Galaxy

EPP, a więc właściciele centrum Galaxy podkreślają, że ważne jest dla nich oferowanie klientom nowej jakości poprzez „wychodzenie poza schemat typowych galerii”, a bez wątpienia „wrażenie, jakby widz sam stawał się uczestnikiem filmu i jednocześnie jednym z jego aktorów” jest właśnie czymś takim.

Takie nietypowe kino to zupełnie inny sposób oglądania filmów, ponieważ to widz sam decyduje, na którym obszarze chce się skoncentrować – wystarczy, że poruszy głową, a kamera podąży za nim. Z kolei dzięki rozdzielczości 2960 x 1440 pikseli to, że ekran jest tak blisko, zupełnie nie przeszkadza.

Multikino VR fotele

Długotrwałe przebywanie w wirtualnej rzeczywistości może wiązać się z pewnym dyskomfortem, dlatego też seanse w Multikinie VR trwają około 20 minut. W repertuarze znajdują się 360-stopniowe filmy z czterech kategorii: Podróże, Niesamowite doświadczenia, Dla rodzin i Sztuka. 

Źródło: EPP, Samsung. Foto: Multikino/Samsung (1), EPP (2), Karol Żebruń (3)

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sebmania
  1
  Przypomniało mi się pierwsze czasy kina 3D gdzie też pokazywali tylko kilko minutowe dema.
  • avatar
   HomeAudio
   1
   Mam nadzieję że mają materiały video dobrej jakości.. bo na obecną chwilę streaming stereoskopowych materiałów 360 stopni nie wygląda najlepiej.... Ale pewnie prezentowany materiał video jest z karty SD włożonej do telefonu - więc jest szansa że nie będzie wyglądało to tragicznie.