Ciekawostki

Przejazd taxi z gwarancją ceny? Oto mytaxi Lite

przeczytasz w 1 min.

Większa transparentność i konkurencyjność branży taksówkarskiej to właśnie to, co obiecują właściciele usługi mytaxi Lite. To nic innego jak przejazdy taxi z gwarantowaną ceną, która znana jest z góry.

Jednym z powodów, dla których niektórzy mają opory przed zamówieniem taksówki, jest to, że tak naprawdę trudno wyliczyć, ile taki kurs będzie kosztować. Dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad finansami, przygotowana została usługa mytaxi Lite, w której gwarantowana cena znana jest z góry.

mytaxi Lite to bezpieczny (finansowo) przejazd taksówką

W mytaxi Lite użytkownik już na etapie zamawiania kursu (płatnego przez aplikację) zna dokładną cenę, która nie zmieni się niezależnie od wszystkiego (korki lub inne niespodziewane wypadki nie mają znaczenia). Jest ona ustalana na podstawie długości trasy, przewidywanego czasu jej pokonania oraz aktualnego natężenia ruchu i popytu. 

„W ubiegłym roku testowaliśmy stałe stawki na wybranych trasach i zauważyliśmy na nich często czterokrotny wzrost liczby zamówień. Ten wynik pokazał nam, jak duży potencjał mają ceny gwarantowane. Widzimy, że pasażerowie doceniają transparentność ceny. Dokładnie tak jak podczas zakupu biletu na samolot lub pociąg chcą z góry wiedzieć, ile zapłacą” – skomentował Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

mytaxi Lite

Taxi z gwarancją ceny – gdzie i jak skorzystać z mytaxi Lite?

Usługa Lite jest dostępna we wszystkich polskich lokalizacjach mytaxi, a więc w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Trójmieście i Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. 

Aby z niej skorzystać, trzeba mieć na smartfonie aktualną wersję aplikacji mytaxi (z zarejestrowaną kartą płatniczą w zakładce „Płac przez aplikację”). Samo zamówienie przejazdu jest standardowe, zatem po prostu wpisujemy adres, a na ekranie wyboru usługi wybieramy „Lite”.

Aktualnie mytaxi Lite znajduje się na etapie pilotażu. W czasie jego trwania użytkownicy mogą liczyć na spore zniżki – przekraczające nawet 50 proc. Podkreślmy w tym miejscu, że choć pasażerowie płacą mniej, kierowcy (którymi są wyłącznie licencjonowani taksówkarze) otrzymują pełną kwotę widniejącą na taksometrze.

Źródło: mytaxi

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jarrino
  1
  To nie jest jedyna korporacja , która przed kursem określa cenę...
  • avatar
   Kropeczka
   1
   No ale wszystko co utrudnia życie nieuczciwym taksówkarzom jest OK.