Oprogramowanie

Na Google Docs wgramy teraz 10 GB pliki

przeczytasz w 1 min.

Ostatnio Google bardzo nas zaskakuje skrajnymi decyzjami. Dopiero co dowiedzieliśmy się o likwidacji oddziału badawczego Labs, a już donosimy o niespodziance dla użytkowników płatnej wersji Google Docs. Od teraz limit na wgrywane pliki został zwiększony do 10 GB jak donosi na swoim blogu menedżer produktu Scott Johnston.

Dotychczas możliwe było wgrywanie plików o rozmiarze maksymalnie 1 GB. Choć wydaje się to bardzo dużo, w erze multimediów i kontentu HD taki limit niekoniecznie musiał zadowalać każdego użytkownika.

Oczywiście można ten krok Google potraktować jako element walki z konkurencyjną usługą Microsoftu i zagrywkę marketingową, przypominającą dostęp do Internetu o prędkości do 100 Mbps, który nigdy nie działa z taką prędkością. Choć tutaj mamy nieco odmienną sytuację, bo limit jest gwarantowany. Tyle, że jedynie dla płatnych kont, gdyż darmowe mają pojemność jedynie 1 GB i to się na razie nie zmieni.

Za opłatą możemy wykupić powierzchnię dyskową od 20 gigabajtów (5 dolarów rocznego abonamentu) do nawet 16 terabajtów (4096 dolarów abonamentu).
 

Google Docs pliki bez limitu


Dla osób korzystających z darmowej powierzchni atrakcyjniejsze mogą być serwisy Dropbox (2 GB), Amazon Cloud Drive (5 GB) czy Microsoft SkyDrive (25 GB). Warto jednak dodać, że pliki konwertowane na formaty Google lub tworzone bezpośrednio w Google Docs nie wliczają się do zajmowanej powierzchni dyskowej.

Oprócz większego limitu, wszyscy użytkownicy Google Docs zyskają możliwość otwierania plików PowerPointa w wersji 2007 i 2010. Dodano również użyteczne skróty klawiaturowe do arkuszy kalkulacyjnych Google.

Ostatnia nowość to przeglądanie zawartości archiwów ZIP i RAR przez przeglądarkę Google Viewer.
 

Więcej o usługach Google:

Źródło: CNET

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  • avatar
   rszuba
   0
   Kolejny krok w kierunku rozwoju peer2mail?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Dropbox był atrakcyjny do momentu ostatniej zmiany regulaminu w której wprowadzili zapis mówiący że mają prawa do używania i rozpowszechniania plików które tam wrzucasz
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Dajcie nam wasze dane! Dajcie nam wasze dane! Dajcie nam wasze dane! Dajcie nam wasze dane! Dajcie nam wasze dane!