Foto

Nad kamerą iSight do iPhone'ów pracuje bardzo duży zespół

przeczytasz w 1 min.

Apple przykłada się do prac nad tym elementem specyfikacji swoich smartfonów.

iPhone kamera

Pisaliśmy ostatnio o bardzo ciekawych statystykach portalu Flickr. Dowiedzieć można się z nich, iż właściciele smartfonów z logo Apple bardzo chętnie dzielą się zdjęciami z innymi. Skoro tak, muszą być ze swoich fotografii zadowoleni. Okazuje się, że pracuje na to bardzo duża ekipa.

Producent pochwalił się właśnie, że ma w swoich strukturach specjalnie wyodrębniony zespół, który zajmuje się jedynie kamerami iSight. Mało kogo to zapewne dziwi, ale jeśli dodać, iż wspomniany zespół liczy sobie aż 800 pracowników, robi się zdecydowanie bardziej interesująco.

Chociaż uwzględniono tu wszystkich specjalistów, liczba może robić wrażenie. Dodatkowo zdradzono, iż kamery iSight zbudowane są z około 200 elementów, a w laboratoriach wykonywane są zdjęcia we wszystkich warunkach oświetleniowych, jakie towarzyszą użytkownikom podczas codziennego korzystania ze smartfonów.

Dla właścicieli iPhone'ów najważniejsze jest zapewne to, że ich smartfony mogą pochwalić się bardzo dobrymi kamerami i to mimo tego, że nie oferują tak dużych rozdzielczości jak rozwiązania konkurentów. Powyższe informacje to jednak bardzo fajna ciekawostka.

Źródło: theverge, technologynewsextra

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tymczas_dla_TSa
  9
  "pracuje bardzo duży zespół"

  Jak rozłożymy koszty poniesione na całą pracę, to później gotowy sprzęt będzie kosztował ... * ?


  * - taaaaaak drogo
  • avatar
   ahael
   1
   Tyle osób pracuje i nie potrafią zrównać aparatu przynajmniej z pleckami tylko "chamsko" wystaje... cóż faktycznie to "ciekawostka" i bardzo luźno podchodzą do tego :)
   • avatar
    slammer
    1
    Interfejs aplikacji aparatu udał im się najbardziej. Dla normalnego człowieka (którego nie interesuje co to ISO ani przesłona) jest super. Zawsze działa, zawsze wiadomo gdzie kliknąć, nie rozprasza, nie przycina się.