Smartfony

Najpopularniejszy smartfon wśród Polaków? Na pewno nie Xiaomi i Apple

przeczytasz w 2 min.

Myślisz, że to telefony Xiaomi lub Apple są najpopularniejsze wśród polskich użytkowników internetu? No to się mylisz. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SentiOne - w rankingu popularności króluje Samsung. O jakim modelu najczęściej dyskutowali Polacy?

Samsung Galaxy S21 zmiażdżył konkurencję w rankingu popularności

Badanie, które miało na celu wyłonić najpopularniejsze smartfony wśród Polaków (w 2021 roku) polegało na zbadaniu ilości wzmianek, które pojawiają się na temat konkretnego urządzenia w internecie i jaki łączny zasięg owe wzmianki generują. Wyniki nie są oczywiście tożsame z danymi sprzedażowymi, a przedstawiają, na temat których telefonów najczęściej dyskutują użytkownicy. Jak są zatem efekty badań?

Najpopularniejsze smartfony - ranking Rozkład zmianek w czasie i porównanie zasięgu dyskusji o smartfonach (Źródło: SentiOne)

Zaskakujące, trzeba przyznać. Przynajmniej dla mnie, bo przyznam szczerze - naprawdę spodziewałem się, że królem popularności będzie coś ze stajni Xiaomi. Tymczasem, pierwsze miejsce należy się Samsungowi Galaxy S21, który uzyskał 87 mln zasięgu z ponad 55 tysięcy wzmianek w sieci.

Jeszcze bardziej zaskakująca jest różnica pomiędzy pierwszym, a drugim miejscem należącym do iPhone’a 13. Ten może pochwalić się wyłącznie 21 tys. wzmianek i 16 mln zasięgu. Trzecie miejsce należy natomiast do kolejnego modelu Samsunga - tym razem składanego Galaxy Z Flip3 (8 tys. wzmianek i 19 mln wyświetleń).

Dobrymi wynikami nie może się pochwalić Lenovo, którego smartfony były tematem najmniejszej liczby dyskusji (zasięg ok. 10 tys.).

Choć wynik uzyskany przez iPhone 13 wydaje się być odległy od Galaxy S21, to należy mieć na uwadze, że oba te modele zostały zaprezentowane w zupełnie innym czasie. Apple miało zdecydowanie mniej czasu na osiągnięcie lepszego wyniku.

A jakie telefony są najrzadziej krytykowane?

Jak można się domyślać - smartfony Apple, czy Xiaomi nie mają prawa pojawić się w rankingu najrzadziej krytykowanych. Obie marki (choć to dotyczy również popularnej konkurencji) mają szerokie grono fanów, ale też przeciwników, a więc trudno w tym przypadku mówić wyłącznie o pozytywnych emocjach.

Można o nich mówić natomiast w przypadku nieco mniej popularnych urządzeń, takich jak: Sony Xperia 1 III, Honor X30 Max oraz Lenovo Z5s - to właśnie one w badaniu SentiOne okazały się generować najbardziej pozytywne komentarze.

Dajcie znać w komentarzach, jaki smartfon według Was zasluguje na miano "budzącego najbardziej pozytywne emocje". Możecie też sprawdzić nasz ranking najlepszych smartfonów, które warto kupić.

Źródło: SentiOne

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piterk2006
  18
  To, że ktoś szuka informacji np. o flipie nie znaczy, że go posiada. Absurdalne wnioski z nieistotnych statystyk.
  • avatar
   danieloslaw1
   2
   Nie da sie takiego bełkotu słuchac o samsungu jaki to najlepszy. Znowu smarują wam dupska samsungowską wazelinką za $?
   • avatar
    kalkulatorek
    2
    Mam Samsunga S9+. Póki co nie zmienię go. Starcza mi do wszystkiego. A jeśli już to może na Samsunga S23+, lub S24+
    Xiaomi ? Podziękuję, parę miałem, nie są tragiczne, ale..... No właśnie ale...
    Apple ??? Nie mam lapka tej firmy. A ten fon rozwija skrzydła jak się ma koszyk jabłek ;)
    • avatar
     Gatts-25
     1
     Co to dowodzi? Jednak w Polsce ludzie jeszcze myślą i mają ważniejsze sprawy niż kupowanie drogich Smartfonów jak te za 600 złotych nie są nawet w Top 3. Tutaj jest podstawowa myśl, Kto bogatemu zabroni? Najwyżej jak podwinie się noga a ma liczną rodzinę do pójdzie do mediów i poprosi grzecznie o wsparcie finansowe.
     • avatar
      marcadir
      0
      Coś trzeba pisać, bo cena szajsunga już dawno przekroczyła cenę iphone'a :-)
      • avatar
       zack24
       0
       Bo to jest tak, że najczęściej psują się samsungi i apple - stąd ta popularność w sieci.
       • avatar
        greghostor
        0
        I tak to wszystko jedno i to samo.