Smartfony

Najważniejsze cechy LG G6

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Procesor Qualcomm Snapdragon 821, duży ekran, ale przede wszystkim brak modułowej konstrukcji. Tak przedstawiać ma się LG G6.

LG jeszcze w tym miesiącu pochwalić ma się nowym flagowym smartfonem. Producentowi trudno będzie o efekt zaskoczenia, ponieważ o LG G6 powiedziano już naprawdę sporo, a najnowsze doniesienia chyba ostatecznie rozwiewają wątpliwości co do tego, jak prezentować będą się najważniejsze cechy urządzenia.

W sieci pojawiły się materiały pochodzące z zamkniętej konferencji koreańskiego producenta z CES 2017. Omawiany był na niej między innymi właśnie LG G6. Slajdy z prezentacji zdradzają częściową specyfikację, jednocześnie w zdecydowanej większości pokrywają się z wcześniejszymi doniesieniami.

Najważniejszą kwestią wydaje się procesor. Ostatecznie porzucone zostały plany związane z układem Qualcomm Snapdragon 835 na rzecz zaimplementowania Qualcomm Snapdragon 821. Względem LG G5 wielkiej zmiany w tym elemencie zatem nie będzie.

Ogólnie nowy model ma być jednak propozycją zupełnie inną, przede wszystkim z racji braku modułowej konstrukcji. Zaowocować ma to między innymi ładniejszą stylistyką, ale również wodoszczelnością.

LG G6 specyfikacja

Na wspomnianej konferencji padły też wzmianki odnośnie ekranu. Ma cechować się przekątną aż 5,7 cala, ale wcale nie znaczy to, że względem LG G5 nowy smartfon znacząco urośnie. Dzięki smukłym ramkom gabaryty powinny być porównywalne. Rozdzielczość ekranu wynosić będzie najpewniej 2880x1440 pikseli. Nie zabraknie też czytnika linii papilarnych umieszczonego na tylnym panelu, LG G6 punktować ma również wysoką jakością dźwięku.

Trzeba jednak pamiętać, że lutowa premiera nie musi przełożyć się na szybkie pojawienie się smartfona w sklepach. Co do tego pozostają spore wątpliwości.

Źródło: phonearena

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  krynka
  Czy LG porzuciło koncepcję przycisków z tyłu? Przecież to bardzo wygodne
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Czyli mojej G5 nie ma po co zmieniać... na dodatek mam wymienny akumulator a jak to będzie wyglądać w G6?
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  Artykuł o niczym. Te pogłoski były już tu wielokrotnie powtarzane.
  -2
 • avatar
  Fenarid
  5,7 cala. Kolejna cegła do ogródka.
  -2
 • avatar
  Reyqer
  "Rozdzielczość ekranu wynosić będzie najpewniej 2880x1440 pikseli." - jeśli taka rozdzielczość to rozmiary telefonu na pewno się zmienią :D
  -10