Nauka

NASA + Google = latające roboty na ISS

przeczytasz w 1 min.

Roboty latające w stanie nieważkości po ISS wykorzystają Google Project Tango.

Google NASA ISS

NASA pracuje nad robotami, które mogłyby latać w stanie nieważkości po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), aby pomagać astronautom. Platforma została nazwana SPHERES, a to jak będzie działać w dużej mierze zależy od technologii rzeczywistości rozszerzonej Google Project Tango.

Project Tango to rozwiązanie firmy Google mające na celu dać smartfonowi podłoże techniczne, dzięki któremu jego postrzeganie świata będzie zbliżone do ludzkiego. Urządzenie „obserwuje otoczenie” tworząc wirtualną konstrukcję 3D poprzez mierzenie głębokości i odległości w czasie rzeczywistym.

Jeśliby połączyć Project Tango z robotem, mógłby on samodzielnie latać w niewielkich pomieszczeniach do niczego nie dobijając i umiejąc przewidzieć skutki swoich działań. A tak się składa, że mniej więcej do tego właśnie dąży NASA.

Firma Google ujawniła, że zespół odpowiedzialny za Project Tango od prawie roku współpracuje z agencją NASA, czego wynikiem będzie wspomniana we wstępie platforma SPEHERES. Jej debiut na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) planowany jest na lato bieżącego roku. Po wdrożeniu roboty będą w stanie projektować mapy 3D wnętrza stacji i bezproblemowo, samodzielnie się po niej poruszać.

Źródło: Geek

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  FaraonM
  9
  Inwigilacja wszędzie co to będzie :P
  • avatar
   Dragonik
   1
   Także się zgadzam z kolegą w pierwszym komentarzu no ale nic na to nie poradzimy
   • avatar
    Author
    0
    Jak nie poradzimy. Jest prosty sposób należy podzielić Google na małe niezależne firemki. Mam nadzieje, że sąd w USA wkrótce sie tym zajmie o ile to państwo ma jeszcze możliwość samooczyszczenia w demokratyczny sposób inaczej wojna jest tylko kwestią czasu. Jest juz przecież ruch oburzonych itd.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Gościu ma wszczepiony implant za uchem. Widać na ujęciu, gdy wysiadają z samolotu.