Internet

Netflix ma już 125 milionów użytkowników

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Filmy i seriale na platformie Netflix ogląda już ponad 125 milionów użytkowników. Usługa prężnie się rozwija, a jej właściciele mają nadzieję, że liczbę tę uda się jeszcze poważnie zwiększyć.

Ciekawe seriale i filmy na Netflix sprawiają, że usługa cieszy się coraz większą popularnością. Korzysta z niej już ponad 125 milionów użytkowników.

W lipcu 2017 roku przekroczona została ważna granica 100 milionów widzów. Kolejne świetne kwartały pozwoliły usłudze Netflix zwiększyć tę liczbę i aktualnie wynosi ona już 125 milionów. Najwięcej użytkowników doszło pod koniec ubiegłego roku – ponad 8,3 mln.

Netflix zyskuje popularność przede wszystkim dzięki dynamicznie rozszerzanemu katalogowi. Pojawiają się w nim ciekawe produkcje z zewnątrz, jak i autorskie filmy i seriale na wyłączność. Właściwie to te ostatnie są kluczowe i dlatego też w tym roku Amerykanie chcą przeznaczyć na nie od 7,5 do 8 miliardów dolarów.

Dodajmy, że pierwszy kwartał tego roku nie był rekordowy pod względem liczby nowych użytkowników (doszło ich 7,4 mln), ale był taki jeśli chodzi o przychody – streaming wygenerował 3,6 mld dolarów (co oznacza wzrost o 43 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku).

Źródło: Netflix, Engadget

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  chrisu1982gd
  nic dziwnego, działa to wręcz rewelacyjnie, na dobrym szybkim tv w 4k nic tylko oglądać
  5
 • avatar
  xbk123
  To wszystko dzięki mnie bo wczoraj dołączyłem.
  3
 • avatar
  usuniety_b274873f01f4
  No tak, znowu te lewicowe wątki. Co, boli, że nie promują faszyzmu i chorej religijnej ideologii?
  1
 • avatar
  romeczek
  steveminion: tak się składa, że najbardziej znani faszyści (Hitler) byli lewakami. ;)
  1
 • avatar
  sertiel
  Obejrzałem wszystkie lepsze filmy teraz oglądam resztę to jest porażka 95% to kino klasy B a wiele filmów i seriali robią na prędcy byle by było !!!
 • avatar
  DzikiWariat
  Szkoda tylko że jakość produkcji jest na dość niskim poziomie. Dobre kamery i scenariusze kupowane w zestawach po 200 bez czytania. Mocno napchane lewicowymi wątkami, ujęcia z kamer tylko podstawowe. Wszystko jest takie ... na jedno kopyto, za to dużo.
  -7
 • avatar
  Misza102
  Neflix FAjny, ale produkcje Neflixowe- też jestem zdania że słabe... weźmy ostatnie TYTAN, ANHILATION, czy tez zagubieni w kosmosie- Wszystko produkcje od 4 do 6/10... czyli średnio lub słabo
 • avatar
  dariozpata
  Ja tam wolę torrenta!
 • avatar
  elektronickimordulec
  1,77 zł za konto na miesiąc to nawet nie ma na co narzekać...i zero syfiastych reklam