Internet

Netflix ma już 125 milionów użytkowników

przeczytasz w 1 min.

Filmy i seriale na platformie Netflix ogląda już ponad 125 milionów użytkowników. Usługa prężnie się rozwija, a jej właściciele mają nadzieję, że liczbę tę uda się jeszcze poważnie zwiększyć.

Ciekawe seriale i filmy na Netflix sprawiają, że usługa cieszy się coraz większą popularnością. Korzysta z niej już ponad 125 milionów użytkowników.

W lipcu 2017 roku przekroczona została ważna granica 100 milionów widzów. Kolejne świetne kwartały pozwoliły usłudze Netflix zwiększyć tę liczbę i aktualnie wynosi ona już 125 milionów. Najwięcej użytkowników doszło pod koniec ubiegłego roku – ponad 8,3 mln.

Netflix zyskuje popularność przede wszystkim dzięki dynamicznie rozszerzanemu katalogowi. Pojawiają się w nim ciekawe produkcje z zewnątrz, jak i autorskie filmy i seriale na wyłączność. Właściwie to te ostatnie są kluczowe i dlatego też w tym roku Amerykanie chcą przeznaczyć na nie od 7,5 do 8 miliardów dolarów.

Dodajmy, że pierwszy kwartał tego roku nie był rekordowy pod względem liczby nowych użytkowników (doszło ich 7,4 mln), ale był taki jeśli chodzi o przychody – streaming wygenerował 3,6 mld dolarów (co oznacza wzrost o 43 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku).

Źródło: Netflix, Engadget

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  chrisu1982gd
  5
  nic dziwnego, działa to wręcz rewelacyjnie, na dobrym szybkim tv w 4k nic tylko oglądać
  • avatar
   xbk123
   3
   To wszystko dzięki mnie bo wczoraj dołączyłem.
   • avatar
    usuniety_b274873f01f4
    1
    No tak, znowu te lewicowe wątki. Co, boli, że nie promują faszyzmu i chorej religijnej ideologii?
    • avatar
     romeczek
     1
     steveminion: tak się składa, że najbardziej znani faszyści (Hitler) byli lewakami. ;)
     • avatar
      sertiel
      0
      Obejrzałem wszystkie lepsze filmy teraz oglądam resztę to jest porażka 95% to kino klasy B a wiele filmów i seriali robią na prędcy byle by było !!!
      • avatar
       DzikiWariat
       -7
       Szkoda tylko że jakość produkcji jest na dość niskim poziomie. Dobre kamery i scenariusze kupowane w zestawach po 200 bez czytania. Mocno napchane lewicowymi wątkami, ujęcia z kamer tylko podstawowe. Wszystko jest takie ... na jedno kopyto, za to dużo.
       • avatar
        Misza102
        0
        Neflix FAjny, ale produkcje Neflixowe- też jestem zdania że słabe... weźmy ostatnie TYTAN, ANHILATION, czy tez zagubieni w kosmosie- Wszystko produkcje od 4 do 6/10... czyli średnio lub słabo
        • avatar
         dariozpata
         0
         Ja tam wolę torrenta!
         • avatar
          elektronickimordulec
          0
          1,77 zł za konto na miesiąc to nawet nie ma na co narzekać...i zero syfiastych reklam