Filmy / seriale / VOD

Duże zmiany w Netfliksie. Założyciel platformy rezygnuje z pracy

przeczytasz w 1 min.

Reed Hastings, który w strukturze Netfliksa odgrywał najważniejszą rolę dyrektora generalnego - rezygnuje z pracy po wielu latach zarządzania platformą. Hastingsa w pełnieniu nowej funkcji zastąpi dwóch biznesmenów.

Zmiana na samym szczycie Netfliksa

Funkcjonujący od 1997 roku Netflix jest dziełem Marka Randolpha i Reeda Hastingsa. Drugi z nich, po 25 latach ciągłej pracy nad serwisem streamingowym - dziś cieszącym się rekordową popularnością wśród konkurencji ustępuje jednak ze swojego stanowiska.

Tym samym, po 15 latach wspólnej pracy z Tedem Sarandosem oraz Gregiem Petersem, mężczyźni zostają mianowani nowymi zastępcami Hastingsa na stanowisku CEO.

Tak istotne roszady są kluczowe dla przedsiębiorstwa

Decyzja 62-latka, który współtworzył Netflix od samego początku nie jest szokująca dla nowych CEO. Jest ona podyktowana świadomością, że zmiany na najwyższych szczeblach są dobre dla przedsiębiorstwa.

Hastings przekonał się, że Ted i Greg doskonale zarządzają firmą już podczas pandemii, kiedy to wiele ich decyzji przełożyło się na umocnienie pozycji Netfliksa na rynku serwisów streamingowych.

Niemniej, warto zauważyć, że decyzja o rezygnacji z funkcji CEO Netflix została opublikowana niedługo po prezentacji raportów odnoszących się do ostatniego kwartału 2022 roku, w którym platforma zyskała niespełna 8 milionów nowych subskrybentów.

Netflix dalej będzie się rozwijać

Skoro zmiany na najwyższym szczeblu są dobre, bo pozwalają na nowo „rozruszać się” firmie i wprowadzić wiele nowości - należy się spodziewać, że w ciągu nadchodzących miesięcy i lat serwis ma zdobyć jeszcze większą popularność.

Pierwsze kroki ku temu być może obserwujemy właśnie teraz. Platforma zaprezentowała ostatnio nową szatę graficzną aplikacji na iOS i zapowiada odświeżenie Netflix na Apple TV.

Źródło: Twitter @reedhastings

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!