Sieci

Netis udowadnia, że umieszczenie routera na suficie jest praktyczne i wygodne

przeczytasz w 1 min.

Takie ulokowanie routera, by obejmował zasięgiem jak największą powierzchnię utrudnić może konstrukcja samego urządzenia. Netis postanowił to zmienić.

Netis

Nie zawsze uda nam się wygospodarować odpowiednie miejsce, w którym router mógłby pracować optymalnie, a jego zasięgu nie ograniczałyby grube ściany. Sposobem na poradzenie sobie z problemem odpowiedniego miejsca jest umieszczenie routera na ścianie lub suficie, do czego nadaje się model WF2520P firmy Netis.

Urządzenie korzysta z pasywnego systemu PoE, dzięki czemu eliminuje brak dostępu do gniazda elektrycznego, gdyż zasilanie przekazywane jest przez kabel Ethernet. Pozwala to też na swobodne zaprojektowanie sieci bezprzewodowej. Urządzenie charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i potrafi pracować w trybach Access Point, Router oraz WISP.

Netis wyposażył WF2520P w zaawansowany wzmacniacz zasilania (PA) oraz wzmacniacz niskiego sygnału (LNA). Rozwiązania te sprawiły, że urządzenie emituje bardzo mocny sygnał, który potrafi przenikać ściany i strop, co pozwala sądzić, że model ten sprawdzi się w większych domach, hotelach czy miejscach użyteczności publicznej. Poza funkcjonalnością, sprzęt wyróżnia się również nowoczesnym i eleganckim wzornictwem.

Router oferuje prędkość do 300 Mbps, obsługuje standardy IEEE 802.11b,g,n i pracuje w zakresie częstotliwości od 2.4 do 2.4835 GHz. Netis WF2520P jest dostępny w sprzedaży i został wyceniony na 269 zł.

Źródło: Entrymedia

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  21
  ale zeby nie trzeba było laptopa odwracac do góry nogami podczas użytkowania to jest jakies specjalne oprogramowanie rozumiem ? :)
  • avatar
   Kenjiro
   9
   A nie ma opcji "Leży na biurku", ew "na półce", od razu musi na ścianie lub suficie?
   • avatar
    gumol
    4
    Bez drabiny urządzenia nie zresetujesz :)
    • avatar
     Moderator
     3
     Czyli mogę się pożegnać z moim żyrandolem :D
     • avatar
      kokosnh
      2
      ach czekam na czasy kiedy producenci routerów zaczną zawierać w specyfikacji najważniejsze dane, jak ilość pamieć i moc anten, ( nazwa procesora tez była by mile widziana ).
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       "Praktyczne" to będzie jak Ci sufit na łeb spadnie :)
       • avatar
        Pixel
        0
        Jest na strychu.