Tablety

Nexus 8 powstaje, ale może być ostatnim urządzeniem tej serii

przeczytasz w 1 min.

Moce obliczeniowe zapewniać ma tutaj procesor przygotowany przez firmę Nvidia, najprawdopodobniej układ Tegra K1.

Nexus 8 tablet

Wygląda na to, że tablet Nexus 8 rzeczywiście pojawi się na rynku, a co więcej, może stać się to dość szybko. Nie będzie on jednak oznaką lepszych czasów dla marki Nexus, a najprawdopodobniej czymś zupełnie innym - jej pożegnaniem.

Nieoficjalne doniesienia na temat wspomnianego tabletu pojawiają się już od pewnego czasu, ale do tej pory nie mieliśmy okazji do zapoznania się z jakimikolwiek konkretami. Zmienia się do dzięki portalowi MYCE, który dotarł do bardzo ciekawych kwestii.

Prace nad urządzeniem są już podobno na bardzo zaawansowanym etapie, a jego kodowa nazwa brzmi "flounder". Co ciekawe, moce obliczeniowe zapewniać ma tutaj procesor przygotowany przez firmę Nvidia, najprawdopodobniej układ Tegra K1. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, iż jest to propozycja dla absolutnie najwydajniejszych tabletów.

Niestety teraz czas na gorsze informacje. Nexus 8 ma być ostatnim urządzeniem z tej serii, co potwierdzałoby wcześniejsze doniesienia, iż nie doczekamy już debiutu Nexusa 6. Zamiast tego wystartuje bowiem program Silver Certification.

Premiera tabletu Nexus 8 odbędzie się najprawdopodobniej podczas czerwcowego Google I/O.

Źródło: phonearena,androidnext

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Jesus no normalnie krew mnie zalewa jak czytam o tym Nexusie 6. Kto wymyślił i dalej powiela te bzdurę, że następny smarton Nexus będzie się nazywał 6???!!!!!!! Oznaczenie obok nazwy Nexus dotyczy rozmiaru ekranu, a nie kolejnego modelu kalendarzowego! Błagam Was!
  • avatar
   bendyz
   0
   Szkoda że nVidia, a raczej mam nadzieję że jednak będzie Snapdragon 801. Z nVidią zawsze są problemy ze sterownikami i o ile przez jakieś 2 lata problemu z aktualizacjami nie będzie, to później społeczność pewnie będzie miała pod górkę żeby pichcić własne wydajne romy.
   • avatar
    Konto usunięte
    -27
    I dobrze, jeszcze nigdy nie doświadczyłem tak zamulonego androida jak na nexusie, bo ludzie widzą w tym chyba tylko cena
    • avatar
     Gural
     0
     Mam starszego Nexusa 7 od samego początku i jakoś nie miałem żadnych problemów, a jak na tamte czasy to ceną i jakością bił inne na łeb, na szyję!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Skoro to ma być ostatni, pożegnalny model, to proponuję, żeby to było: 7" i 10" (oba Full HD), Snapdragon 805 i grafika Andero 420, a do tego 4GB pamięci, 64GB na dane + czytnik kart do 128GB, modem LTE, Bluetooth, Wi-Fi 802.11 ac/b/g/n. W cenie 7" - 149,99zł, a za 10" - 199,99zł. Taki miły pożegnalny gest :)