Ciekawostki

Jesteśmy na WWDC 2023!

przeczytasz w 2 min.

Za dwie godziny rozpocznie się tegoroczna konferencja WWDC, która organizowana jest przez Apple. Jesteśmy teraz w sercu doliny krzemowej i będziemy uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Konferencja WWDC 2023

Jest chwilę po 8:00 rano. San Jose budzi się do życia, a na ulicach miasta dominują deweloperzy i przedstawiciele mediów z całego świata. Wszyscy otrzymali plakietki, więc od razu wiadomo, że przyjechali tu by oglądać i relacjonować prezentację nowych systemów operacyjnych i urządzeń marki Apple.

W telewizji od rana na niemal każdym kanale mówi się o konferencji WWDC. CNN, NBC, CBS i inne największe stacje telewizyjne żyją tym wydarzeniem, ale tego nie da się opisać. To trzeba zobaczyć.

Jako ciekawostkę dodamy, że deweloperzy i przedstawiciele mediów otrzymali drobne upominki. W zestawie jest torba na zakupy, czapka z daszkiem, kubek termiczny oraz przypinki.

WWDC 2023 gadżety

Czekamy teraz na autobus, który przez cały dzień jeździć będzie z hotelu do Apple Park - głównej siedziby firmy, gdzie odbędzie się prezentacja. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 czasu pacyficznego, a w Polsce będzie to godzina 19:00.

Co zobaczymy na konferencji WWDC?

Czas na ostatnie spekulacje. Mówi się, że będzie to jedna z najdłuższych prezentacji otwierających tę konferencję w historii. Pewne jest, że zaprezentowane zostaną nowe wersje systemów operacyjnych, czyli czyli iOS 17, iPadOS 17, macOS 14, watchOS 10 oraz tvOS 17.

Poza tym możliwe jest, że zaprezentowany zostanie kolejny model MacBooka Air, który wyposażony będzie w 15 calowy ekran. Według dotychczasowych doniesień komputer ma wyglądać tak samo jak mniejszy, 13-calowy model wyposażony w układ Apple Silicon M2.

Poza tym, pojawić się mogą także nowe modele komputerów stacjonarnych Mac Studio z układami M2 Max i M2 Ultra. Dodajmy, że internetowy sklep Apple został zamknięty, więc na pewno będa jakieś nowe urządzenia.

Okulary do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

To ma być przełom. Od wielu tygodni spekuluje się, że dziś pojawi się urządzenie z zupełnie innej kategorii, a mają to być okulary z obsługą wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Poza tym Apple zaprezentować ma system operacyjny xrOS, który będzie je kontrolować. Cena okularów wynosić ma aż 3000 dolarów.

Prezentację oglądać można na żywo między innymi na stronie internetowej firmy Apple oraz w serwisie YouTube.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  0
  Czy pochwalicie się też jak pójdziecie do kibla ?
  Jak są takie targi to chyba waszym obowiązkiem jest na nich być...

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login