Gry

Niektórzy StarCraft II dostaną za darmo

przeczytasz w 1 min.

Nie dalej jak wczoraj wielkie kontrowersje wzbudziła informacja na temat cen polskiej wersji StarCrafta II, zaczynających się od niemal dwustu złotych. Tymczasem Blizzard postanowił wyróżnić niektórych nabywców tej gry.

W Korei Południowej, gdzie e-sport z naciskiem właśnie na StarCrafta traktowany jest niemal jak dyscyplina narodowa, Blizzard zdecydował się na nieco bardziej preferencyjny cennik. Otóż każdy Koreańczyk, który w momencie premiery posiadał wykupioną subskrypcję World of Warcraft, dostanie nowego króla RTS-ów (ktoś w to wątpi?) za darmo!

Z promocyjnego punktu widzenia tego typu działania wydają się być mało potrzebne - World of Warcraft, podobnie jak i StarCraft, jest w Korei niesamowicie popularny i nie trzeba go promować. Blizzard jednak najwyraźniej liczy na to, że tego typu atrakcyjna oferta jeszcze bardziej zwiększy popularność i tak niesamowicie rozpoznawalnej marki.

Czy możemy spodziewać się równie dobrych informacji w kontekście rodzimego rynku, choćby europejskiego? Niestety, nie zanosi się na to. Nie dość, że Koreańczycy grają od nas lepiej w piłkę, to teraz jeszcze wielu z nich dostanie darmowego StarCrafta! Reszta będzie musiała zapłacić około 57 dolarów, czyli 189 złotych.

Źródło: IGN

 

 

Zobacz także:

 

Komentarze

41
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  haveano
  0
  Pozytywnie dla Koreańców :)
  • avatar
   hideo
   0
   mnie ceny nie dziwią aż tak bardzo, dziwne jest raczej że od lat gry na konsole kosztują te same pieniądze pomimo że wszystko inne jest coraz droższe (sam pamiętam jak 12 lat temu kupowałem Final Fantasy VII na PSX za niecałe 200zł a dziś większość nowości na konsole ma nadal tą cęnę więc nie jest tak tragicznie :) niestety ale koszta idą ciągle w górę więc i tak nie jest najgorzej że nie mamy cen po 300zł (edycje specjalne to inna sprawa), cena SC2 faktycznie jest wysoka szczególnie jak na pc
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    mam nadzieję że nie będzie tej gry na steamie bo będzie mnie korciło żeby ją kupić :'(
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Za Koreańskie "za darmo" płacimy my (czyli reszta świata), bo dziś nie ma nic za darmo (a to, kto zapłaci lub wyrówna rachunek nie ma znaczenia - kasa musi się zgadzać). Ten sam zabieg zastosowano przy WoW w Chinach (tam co prawda nie jest "za darmo", ale jego cena jest nieporównywalna do reszty krajów).
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Naprawde nie wiem o co wam chodzi, przecież nie będą tak o rozdawać im darmowych kopii.. W tym newsie jest tak napisane. Jednak z zamieszczonych w różnych serwisach tłumaczeniach wywiadów z przedstawicielami blizzardu w Korei wynika, że grać w sc2 będą mogli gdy będą mieli aktywne konto WoWa, więc płacić tak czy siak muszą. Czy to taka wspaniała opcja?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ^ mam na mysli koniecznosc regularnego płacenia abonamentu WoWa.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        gry są spoko o ile osoba grająca nie poświęca całego swojego życia na nią. To tak jak z alkoholem, jest dostępny ale nie musisz go wcale pić. Wszystko z umiarem. Ja sam dużo czasu poświęciłem SC ale to były inne czasy. Net mieli nieliczni, bardziej popularne były sieci osiedlowe, no może nie osiedlowe ale na jeden blok albo dwa. Wtedy to się mieszało z kumplami, 2vs2 bo tylko tylu nas było na ciągłe rozgrywki. Miło wspominam te czasy kiedy grało się partyjkę irewanż. A później na dwór przed blok żeby pogadać na świeżym powietrzu o grze i się pośmiać. Na BN trochę grałem ale brakuje interakcji po rozgrywce ale nie powiem emocję niezłe.

        Co do dzisiejszych dzieciaków no to fakt, że karą dzisiaj jest wyjście na dwór. Choć i są wyjątki, ale jedno mnie zastanawia? Gdzie się podziały te wszystkie dzieciaki na osiedlu. Za moich czasów to by rozrabialiśmy a teraz nie ma kto przejąć pałeczki po nas :)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Bo Korea była na mundialu. A my...
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          komentarz usunięty - naruszenie regulaminu
          • avatar
           kero8
           0
           Napewno zgodziszvsię ze mną, że szachy i muzyka mnie uzależniają niż gry :)
           • avatar
            kero8
            0
            sam wiesz ze programowanie i granie to co innego. jako programista możesz dobrze zarabiać. nievpowinieneś tak uogólniać, bo idąc tym tokiem myślenia jako "rozrywki" można też uznać picie czy palenie.
            • avatar
             kero8
             0
             sam wiesz ze programowanie i granie to co innego. jako programista możesz dobrze zarabiać. nievpowinieneś tak uogólniać, bo idąc tym tokiem myślenia jako "rozrywki" można też uznać picie czy palenie.